Menü İcon

Derya Tuna: Kırgınlıklarım yok dersem yalan olur

İbrahim Tatlıses’in adı geçti mi, arkasından hep Derya Tuna gelirdi. Onu öyle tanıdık, öyle bildik. Aşkları da büyüktü, ayrılıkları da… Bugün kendi dünyasında, oğlu İdo, ailesi ve dostlarıyla sakin bir yaşamı seçen Derya Tuna ile üç aydır başında olduğu

Röportaj Gazetesi

Derya Tuna: Kırgınlıklarım yok dersem yalan olur

İbrahim Tatlıses’in adı geçti mi, arkasından hep Derya Tuna gelirdi. Onu öyle tanıdık, öyle bildik. Aşkları da büyüktü, ayrılıkları da… Bugün kendi dünyasında, oğlu İdo, ailesi ve dostlarıyla sakin bir yaşamı seçen Derya Tuna ile üç aydır başında olduğu Kebap Mahal by Tatlıses’te bir araya geldik, yeni işiyle başladık aşkla kapadık

Derya Tuna ile Etiler’de işletmeciliğini yaptığı ve adının artık Kebap Mahal by Tatlıses olacağını söylediği restoranında buluştu. Mekandaki değişiklerken şu andaki yaşamına kadar samimi bir röportaj yaptık…

Derya Hanım uzun zamandır medyadan uzaksınız. Hasbelkader bir yerde çekilmiş fotoğraflarınızın dışında sizi ne bir davette görüyoruz ne de eskisi kadar röportajlarınızı görüyoruz. Küs müyüz?

Neden küseyim? Ama ben bir şey yapmıyorum, üretmiyorum yani sahne yapmıyorum, sinema yapmıyorum. Onun için de çok önde olmak istemiyorum. Ama davetlere katılıyorum, çok sevdiğim dostlarımla tabii ki bir araya geliyorum. Sadece magazinsel durumlardan uzak duruyorum.

Bu kendinizi koruma amaçlı bir uzak duruş mu, görünmek mi istemediniz?

Hani söylüyorlar ya, yüzümü eksitmek istemedim (gülüyor).

Peki nasılsınız? Hayat nasıl?

Çok iyiyim. Hayat, herkesin hayatında olduğu gibi inişli, çıkışlı. Herkesin yaşadığı gibi sevinçler, mutluluklar, üzüntüler yaşıyorum.

Şu anda aktif olarak Etiler Tatlıses Kebap’ın başındasınız. Burayı almanız nasıl gerçekleşti?

Aslında kendi yaptığım işler var ama oğlum burayı çok istemişti. “Ben babamdan orayı alacağım, kendim çalıştırmak istiyorum” dedi. Saygı duydum ama 21-22 yaşında çocuk, tek başına yapamayacağını biliyordum. Bu yüzden şimdi burayla ilgileniyorum.

Ne kadar zamandır sizde burası? Değişiklikler yaptınız mı?

Üç ay oldu. A’dan Z’ye her şeyini değiştirdim. Dükkanda eski hiçbir şey yok, öyle söyleyeyim. Biz burayı günahıyla, sevabıyla devraldık. Daha doğrusu, babası oğluna verdi.

İsmi değişecek mi?

Evet, ufak bir değişiklik yapacağım; Kebap Mahal by Tatlıses olacak. Çünkü ben biraz Tatlıses’in konseptinden çıktım. Aslında lezzet olarak bir fark yok; çiğköftesi, içliköftesi, lahmacunu… Hiç mütevazı olamayacağım, lezzette hiçbir şey değişmeyecek. Ama burası daha butik. Burada mesala alkol var, Tatlıses’in diğer şubelerinde alkol yok. Biraz steak ile kebap arası burası.

Kadın eli değdiği hemen belli oluyor. Mutfakla birebir ilgileniyor musunuz?

Evet, değdiğini herkes söylüyor. Bu da hoşuma gidiyor. Mutfakla da ilgilenirim, etlerin lezzetlerine bakarım. Gurme değilim ama damak tadım vardır. Yengeç burcuyum zaten; yemek yapmayı, mutfağı ve sunumu çok severim.

Başka bir şube daha açacak mısınız?

Şu an için böyle bir düşüncem yok ama burada farklı bir şeyler yapmak istiyorum. Buraya katacağım yeni fikirler olacağını düşünüyorum. Güzel bir açılış yapacağım öncesinde… Belki ileride Anadolu yakasında bir şube açabilirim.

İdo burada ne yapıyor?

İdo burada aktif olarak çok bir şey yapmıyor ama her gün yanımda. İşi öğreniyor. İdo çok akıllı, bu işi daha önce hiç yapmamasına rağmen ihtiyaç olduğu zaman hemen müdahale edebiliyor. Elektroniği çok iyi kullandığı için bize o konularda çok yardımcı oluyor örneğin. PR ve reklam anlamında da o yardımcı oluyor.

İbrahim Bey ile görüşüyor musunuz?

Hayır. O da istemiyordur.

Tedavisi sonrasında görüştünüz mü?

Sonrasında gördüm tabii ki. Biz burayı aldığımızda bir gün gelmişti, oturdu. Ama konuşmadık.

Peki, İdo ile görüşüyorlar mı?

Tabii ki, İdo ile görüşüyorlar. Baba-oğul, kopabilirler mi?

İdo kardeşleriyle görüşüyor mu?

Görüşüyor, ayrıca çok da seviyor kardeşlerini. Anlatırken ağzı dolu dolu anlatıyor. Zaten sevmesi lazım. Ama tabii ki çok sık görüşemiyorlar.
İbrahim Tatlıses evlenirken İdo’ya haber vermediği yönünde haberler çıkmıştı. Sizce neden haber vermedi?
Hiçbir fikrim yok, bilmiyorum.

Oğlunuzun müziğe karşı ilgisini, DJ’lik yapmasını destekliyor musunuz?

Evet, destekliyorum. Her anne gibi, oğlum hangi meslekte başarılıysa ben onun yanındayım. Bunu aslında DJ’lik olarak adlandırmamak lazım; müzik yapıyor ve müziği çok seviyor. Ama çok uçlarda, benim hiç anlamadığım bir müzik tarzı var.

Sesinin de çok güzel olduğunu söylüyorlar…

Sesi evet, güzel. Hatta bence keşke sesini kullansa. Tabii eğitimini alıp…

Babası müzik konusunda İdo’yu destekliyor mu, ses sanatçısı olmasını istiyor mu?

Hayır, öyle bir isteği yok. Ama İdo böyle bir şey yapmak isterse, ona en büyük hoca ya da en büyük destek tabii ki babası olur.

Sizin de müziği sevdiğinizi biliyorum. Yıllar önce bir denemeniz olmuştu. Sonra neden devam etmediniz?

Vazgeçmedim… Belki şartlar beni vazgeçirdi. Yani vazgeçmek zorunda kaldım. Bir çocuğum oldu, onu kendim büyütmek istedim. Onun için de uzak kaldım, bu saatten sonra zaten hiç düşünmem.

Birkaç yıl önce bir Günay denemeniz olmuştu ama ne yazık ki talihsiz bir olay yaşadınız…

Evet ama bu konuyu girmesek çok iyi olur.

‘KIRGINLIKLARIM YOK DERSEM YALAN OLUR’

Mutlu musunuz?

Ben hep mutluydum. Oğlumla mutluyum, sevdiklerimle mutluyum, ailemle mutluyum…

İnsanlara ya da yaşadıklarınıza dair kırgınlıklarınız var mı?

Kırgınlıklarım yok dersem yalan olur. Evet vardı ama geçti. Zaman her şeyin ilacı… Şu anda hiç kimseye kırgınlığım yok ama olmadı mı? Oldu!

Söyleşi: Vecihe Sözeri

Oyuncu Derya Tuna,

Yorum Yaz