Menü İcon

Liza Peskov: ''Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi''

Türkiye Rusya ilişkilerinin düzelmesinin ardından tatilini Kemer'de geçiren Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Liza Peskov, Türkiye'yi evi gibi görüyor. Liza Peskov: ''Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi'' diyerek iki ülkeye sevgisini anlattı.

Röportaj Gazetesi

Liza Peskov: ''Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi''

Dünyada tatil için en uygun yerin Türkiye olduğunu belirten Peskov:

"Türkiye'yi çok seviyorum. Burada çok güzel deniz, tarih, kültür ve doğa var"

"Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi. İki ülke arasındaki bir süre önce yaşanan kavga bir aile arasında, iki eş arasında çıkan kavga gibiydi. En sonunda 'barış geldi' diyebiliriz"

1285408_620x410

Tatilini Antalya'nın Kemer ilçesinde geçiren Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Liza Peskov, Türkiye-Rusya ilişkilerinin düzelmesinin önemli olduğunu belirterek, "Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi. İki ülke arasındaki bir süre önce yaşanan kavga, bir aile arasında, iki eş arasında çıkan kavga gibiydi. En sonunda 'barış geldi' diyebiliriz." dedi.

Peskov, iki ülke arasındaki sorunların aşılması anlamında doğru yolda ilerlendiğini söyledi.

Babası Peskov'un Türkiye'yi çok sevdiğini ve burayı evi gibi gördüğünü anlatan Liza Peskov, dünyada tatil için en uygun yerin Türkiye olduğunu kaydetti.

1285408_2e23c853dea0215723d54fd2206369af

Rusları Türkiye'ye davet ettiğini anlatan Peskov, "İki ülke arasında yaşanan olaylara üzülmüştüm. Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi. İki ülke arasındaki bir süre önce yaşanan kavga bir aile arasında, iki eş arasında çıkan kavga gibiydi. En sonunda 'barış geldi' diyebiliriz. Hayat tecrübem yok ama bir ailede, sevgililerin arasında kavga çıkarsa, o kavgadan sonra sevgi daha da büyür." dedi.

Sosyal medyadan Türk ve Rus halklarından olumlu yorumlar aldığını belirten Peskov, "İki ülke ve iki halk arasında bir daha bu gibi problemler çıkmasın. Türkiye'yi çok seviyorum. Burada çok güzel deniz, tarih, kültür ve doğa var. Çok sevdiğim Türk arkadaşlarım, dostlarım var." dedi.

1285408_bbf0b002d87282f376384a67c1ab0baf

Barış mesajı veren Peskov, "Türkiye'de ve dünyada barış istiyorum." dedi.

İşkembe çorbası ve döner yemeyi seviyor

Türkiye'yi vatanı gibi gördüğünü anlatan Peskov, işkembe çorbası içmeyi ve döner yemeyi çok sevdiğini dile getirdi.

Hayır işleriyle ilgili aklındaki projeleri gerçekleştirmek istediğine dikkati çeken Peskov, "En büyük hayalim çocuklara, yaşlılara ve hayvanlara yardım etmek. Şu an param yok ama ilerleyen zamanlarda bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Ağabeyim Nikolay imkanlarını kullanarak evsiz çocuklara yardımlarda bulunuyor. Ben de onun gibi kendimi hayır işlerine adamak istiyorum." diye konuştu.

Türkçe öğrenmeye başladığını dile getiren Peskov, Tarkan'ı çok sevdiğini ve Tarkan'ın bir klibinde oynamayı hayal ettiğini sözlerine ekledi.

1285408_7ec7dac0f7b014501fef25267a3fa669

DÖNER KESTİ

Tatil yaptığı otelden annesi ve bazı yakınları ile çıkarak Kemer'i gezen Peskov, bir dönercide işkembe çorbası içip, et döner yedi.

Döner tezgahının başına geçerek döner kesen Peskov, ardından bir motosiklet mağazasına girerek motosikletleri inceledi ve fotoğraf çektirdi. Peskov, bir deri mağazasında kendisi için özel hazırlanan ve ağırlıklı olarak kürklerin sergilendiği mini defileyi izledi. Peskov, mağazadan çeşitli kıyafetler satın aldı.

Söyleşi: Haberturk

,

Yorum Yaz