Menü İcon

OYUNCAKLARIN ARASINDA KAYBOLACAKSINIZ

Geçmişten günümüze farklı kategorilerde, çeşit çeşit oyuncaklar yer alıyor. Balat Oyuncak Müzesi'ne girdiğinizde içeriden çıkmayı hiç istemeyeceksiniz.

Röportaj Gazetesi

OYUNCAKLARIN ARASINDA KAYBOLACAKSINIZ

Geçtiğimiz hafta İstanbul'un tarihi ve bir o kadar kozmopolit semti olan Balat'ı ziyaret ettim. Balat'ta yeni açılan bir oyuncak müzesi olduğunu keşfettim. "Balat Oyuncak Müzesi". Hemen yetkililer ile iletişime geçip bir çekim yapmak istediğimi ilettim. Sağ olsunlar kabul ettiler. 

Müze yöneticisi Timur bey ve Diorama Sanatçısı Yasin beye misafirperverliklerinden dolayı öncelikle teşekkür ederim.

Devasa oyuncak koleksiyonu. Geçmişten günümüze farklı kategorilerde çeşit çeşit oyuncaklar yer alıyor. 1900‘lü yıllardan kalan oyuncak bebekler , 350 yıllık kukla at , film sahnelerinden yapılan diorama eserler.

Oyuncak araba çeşitleri , oyuncak motor çeşitleri , lego parçalarından yapılan sinematik eserler , film karakterlerinin kurşun asker modelleri. Özellikle koleksiyoncuların dikkati çok fazla çekecek bir müze. Oyuncak koleksiyonu yapmak isteyenler bu müzeyi ziyaret etmeden geçmesinler. Ayrıca Balat Oyuncak Müzesi'nde farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Oyuncak yapma eğitimleri , workshoplar , söyleşiler , hikaye anlatım geceleri. Bir çok aktivite sizi bekliyor.

Balat Oyuncak Müzesi nerede? Balat Oyuncak Müzesi’ne nasıl gidilir? Balat Oyuncak Müzesi kaç para? Tüm sorularınızın cevabını bu videoda bulabilirsiniz.

Dev Oyuncak Koleksiyonu - Balat Oyuncak Müzesi

Söyleşi: Mustafa Demir

Dev Oyuncak Koleksiyonu Balat Oyuncak Müzesi, Dev Oyuncak Koleksiyonu Balat Oyuncak Müzesi

Yorum Yaz