Menü İcon

Yolanthe Cabau: ''Türkiye’ye gelince bir ülke dolusu kardeşim oldu''

Yolanthe Cabau: ''Türkiye’ye gelince bir ülke dolusu kardeşim oldu''

Böyle kabul edilmekten o kadar memnun ki sonsuza kadar burada yaşamak istiyor. İspanyol-Hollandalı karışımı güzel oyuncuyla Sezen’den Yalın’a, Cadde’den Bodrum’a, köfteden sarmaya Türkiye yıllarını konuştuk. Sneijder’le ev romantizmi, oğulları Xess’in Türkçesi, Tatlıtuğların misafirlikleri derken konu döndü dolaştı; çocukluğuna, Ibiza Kralı babasına ve hayatın bazen de güzel olmayan yanlarına uzandı.

En son bir konut reklamında oynadınız. Sizin için ‘ev’ ne demektir? Ne zaman kendinizi ‘evde’ hissedersiniz?

- Benim için nerede ya da ne kadar uzakta olduğunun önemi yok. Eğer en sevdiğiniz insanlar içindeyse, orası evdir benim için. Tabii ki güzelleştirmek istemen başka bir şey. Şirin eşyaler alırım, mumlar koyarım, yemekler pişiririm... Birazcık müzik katarım... Ev olduğunu iyice hissedebilelim diye.

Peki size Türkiye’de ‘Yenge’ denmesi? Anlamını biliyor musunuz? Kardeş eşine denir. Yani en başından beri ailenin bir parçası sayılmanızı kastediyorum.

- Duydum ve hemen ne demek olduğunu sordum. İnsan o kadar iyi ve güvende hissediyor ki. Sonuçta dilini bile bilmediğiniz, yabancı bir ülkeye geliyorsunuz. Ama sizi böyle kabulleniyorlar. Türkiye’yi o kadar çok seviyorum ki sonsuza kadar burada kalmak istiyorum. Benim zaten kalabalık bir ailem vardı. Dokuz kız, dört erkek kardeşiz. Şimdi çok daha büyük bir ailenin ferdiyim. Türkiye’ye gelince bir ülke dolusu kardeşim oldu.

,

Yorum Yaz