Menü İcon

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

“HAYATIMIN ÇOĞU DÖNEMİNDE PARA SIKINTISI ÇEKTİM”

Hiç para sıkıntısı çektiğiniz bir dönem oldu mu hayatınızda?

- Hayatımın çoğu döneminde çektim. Gizem’e hamile kaldığımda babası daha okuldan yeni mezun, askerden yeni gelmişti. İkimiz de çok küçüktük. Babası bizi terk ettiği zaman yüzüğümü satıp Gizem’e süt aldığımı biliyorum. Ha ama sonrasında ben Hakan Uzan’la evlenene kadar 90’larda albümleri milyon satmış, pek çok iyi markanın reklam yüzü olmuş bir şarkıcıydım. Hayatım boyunca hiçbir erkekten nemalanarak bir yerlere gelmedim. Ne yaptıysam alnımın teriyle yaptım. Bu yüzden zamanı gelince arkamı dönüp gidebildim.

Sizin için lüksün tarifi ne?

- Musevilerin çok iyi bir sözü vardır: “Ne kadar paran olursa olsun, dünyada yiyip yiyebileceğin en pahalısından bir havyardır” der. Benim lüksten anladığım huzur, şu an yaptığımız sohbet. Ha tabii ki ben de buraya belli süreçlerden geçerek geldim. Üzerinde etiketleriyle kıyafetlerimi dağıttığım zamanlar oldu. Ama 25 yaşındaydım o zaman. Şu an paranın bir amaç değil sadece araç olduğunun çok iyi idrakındayım.

Bundan sonrası için hayattan ne bekliyorsunuz?

- Sahip olduklarıma şükrediyor, çocuklarımla sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat diliyorum.

"ÇOK EŞLİLİK KADINA YAKIŞMAZ"

Kadınlar yüzde yüz tek eşli mi sizce?

- Kadının doğurganlık özelliği ona sadakati getiriyor. Çok eşlilik kadına yakışır mı? Zannetmiyorum. Kadınların daha asil ve nadide olması gerekiyor. O yüzden hiçbir kadın bu konuda erkeklerle yarışa girmesin bence. Duvara çentik atmaya kalmasınlar!

Siz dışardan çok güçlü ve hırslı bir kadın gibi görünüyorsunuz ama yakından öyle değil. Bu ekranın getirdiği bir yanılsama mı?

- Beyaz cam insanı tamamen yanlış tanıtma üstüne programlı. Oraya çıkan insanlar da kendilerini her koşulda toplum kurallarına uygun bir insan modeliymiş gibi tanıttıkları için, zannediyoruz ki onlar gerçekten öyle. Hepsi oraya bir maskeyle çıkıyor aslında.

Siz hiç maske takmıyor musunuz?

- Benim kamerayla ilişkim hep sahici oldu. Eğer o sırada suratım asıksa, sırf kamera bana döndü diye sırıtmadım. İnstagramıma bakan da aynı kadını görüyor, şu an sizle sohbet ederken de aynı kadınım. Bir kere sanatçıyım ben, duygusalım. Sizin o uzaktan bakışla bende gördüğünüz hırs, kibir ya da neyse adı, o benim kimseye yukardan bakışımla değil, hayata karşı dik duruşumla ilgilidir belki de.

,

Yorum Yaz