Menü İcon

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

İnsan kendi kendine acının önüne geçebilir mi?

- En azından daha az acı çekmek kendi elinde diye düşünüyorum. Ben sizin gördüğünüzden çok yıpranmış, hayattan çok sıkı nasibini almış bir kadınım. Dışardan herkese toz pembe görünen o hayat, yaşarken bana hiç öyle pembe gelmedi. Duvarlara bakıp bakıp ağladım. Çok ağır depresyonlar yaşadım. Günlerce yıkanmadığım zamanlar oldu. Psikologlara gittim. Şimdi geriye dönüp baktığımda çok net ve gerçek olan bir şey görüyorum, o da çocuklarım.

Ya yeniden deli gibi aşık olursanız?

- Zannetmiyorum. Bu adamlar hep aynı şekerim. Benim hayatıma giren erkekler her erkekten farklı değildi. Hepsiyle iyi günlerim, kötü günlerim oldu. Hepsinden çok güzel dersler aldım. Bana masallardaki gibi aşk olmadığını çok güzel anlattılar, sağ olsunlar. O masallardaki gibi bir kahraman bu saatten sonra ne bana, ne sana, ne de hiçbir kadına gelmeyecek. Ben bu tecrübeyle konuşuyorum. 10 yıl sonra gel bana yine sor, bu söylediklerimin altına imzamı atarım. Net.

Hiçbir erkeğe güvenilmez mi diyorsunuz?

- Güvenilmez demiyorum. Çok anlam yüklemeyin, beklentilerinizi asgari düzeyde tutun diyorum. Onların doğası savaşmak ve tohumlarını saçmak üzerine kurulu. Kadın doğası güzelliğini sunmak üzerine kurulu. Sen güzelliğini sunuyorsun o yıkmaya çalışıyor. Bunun bilincinde olalım.

,

Yorum Yaz