Menü İcon

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

EVLEN EVLEN AYRIL NEREYE KADAR?

Yanlış hatırlamıyorsam eskiden, “Ben evlenmeden birliktelik yürütemem” diyordunuz. Şimdi, “Bir daha evlenmem” diyorsunuz. Neden?

- Yeterince evlendim çünkü. Ben hayatıma giren her erkekle evlendim.

Nasıl sağladınız bunu?

- Sağladım da ne oldu. Şimdi iki çocuğumla tek başımayım. Bu marifet değil. Anneannem hep der ki: “Tevekkel gemisi doğru yürür”. Ben buna çok inanıyorum. Bir şeyi oldurmak için ne kadar uğraşırsanız o kadar zora sokarsınız. Bir erkeği nikah masasına oturtmaya çalışmak kadının değerini hafifleten bir şey. Kadın bunu aşmalı artık. Bıraksınlar adamlar kadınları nikah masasına oturtmaya çalışsın.

Yalnız mı yaşlanacaksınız?

- Onu bilemiyorum. Neticede evlen evlen ayrıl, nereye kadar? diye sorarlar adama. Bunun yerine güzel bir hayat arkadaşlığı kurulabilir belki, ama bu yaştan sonra, iki çocuğumla o da bana ters geliyor. Ben şu an çocuklarımla mutlu, güzel bir yaşam sürmek istiyorum. Şu anki aklımla, “Acaba yalnız mı öleceğim?” korkusuyla birini hayatıma almam mümkün değil.

Her şeyden elini eteğini çekmiş, ‘aseksüel’ olmuş gibi konuşuyorsunuz...

- Geçen gün aynı soruyu sordum kendime biliyor musun (gülüyor). “Acaba aseksüel mi oldum?” dedim.

Erken değil mi bu duygulara kapılmak için?

- Samimiyetle şöyle cevap vereyim. Ben çok ağır bir dönemden geçtim. Özellikle Ada’ya hamile kaldığım dönemde, tümör Ada’yla birlikte büyüdü içimde. Rahmim alındı, eşimden ayrıldım. Üstünden 2.5 sene geçti. Benim artık hata yapma lüksüm yok. Bir daha o kadar derin acılar çekmek istemiyorum.

,

Yorum Yaz