Menü İcon

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

Yeşim Salkım: ''Evlen evlen ayrıl nereye kadar?''

Televizyon programınız çok iyi gidiyordu ama siz bırakıp ‘Evlat Kokusu’yla karşımıza çıktınız. Devam eden bir projeyi durduracak kadar sizi bu dizide çeken ne oldu?

- Endemol Shine Türkiye hep çalışmak istediğim bir firmaydı. Senaryoyu okuyunca hikayeden de müthiş etkilendim. ‘Hünkar Hala’ karakteri bugünün saraylısı, Hürrem’i gibi geldi bana. Çok güçlü bir karakter. Bir de ben televizyoncu değil, oyuncu ve şarkıcıyım. Bu kadar iyi bir proje çıkınca karşıma, mutlaka dahil olmak istedim.

Karaktere alışabildiniz mi? Kendinizi Hünkar gibi hissediyor musunuz?

- Kesinlikle! Benim istediğim Hünkar karakterine çok yaklaştım. Tabii yaratılmış bir karakter söz konusuysa karşı tarafın da beklentileri oluyor. Kendinizden bir şeyler katmakla birlikte, karşı tarafa da teslim olmanız gerekiyor. Bir de ben çok doğal oynuyorum. Tiyatrocular gibi büyük oynayamıyorum. O yüzden aldığım tepkiler de çok iyi.

Benzediğiniz yanlar var mı?

- Ben bir kadına asla fiziki şiddet uygulayamam. Yani Yeşim olarak ben Zeynep’e onun yaptıklarını yapamam. Ama ailem söz konusu olursa evet, o zaman canavar kesilirim. Bence her kadın böyledir zaten.

,

Yorum Yaz