Menü İcon

Yeniliklerin sesi: Aydın Kurtoğlu

Single albümlerine bir yenisini daha ekleyen Aydın Kurtoğlu, karşımıza yeni şarkısı 'Yak'ı ile çıkıyor. Aydın Kurtoğlu, sözleri ve bestesi Serkan Balkan ve Koray Berberoğlu ait olan şarkının bu günlere gelebilmesi için verilen emekleri anlattı.

Röportaj Gazetesi

Yeniliklerin sesi: Aydın Kurtoğlu

'Yak' nasıl ortaya çıktı?

Spor yaparken duyduğum bir müziği kaydedip aranjörüm ile paylaştım ve üzerine sözler yazmaya karar verdik. Bütün bir gece sabaha kadar oturup şarkının bestesini ortaya çıkardık. Sözlerini yazmamız 3 buçuk ay kadar sürdü. 

Şarkıda kimlerin emeği var?

Gerçekten çok çalıştık, çok emek verdik. Dördüncü single çalışmam. Şarkının sözleri ve bestesi Serkan Balkan ve Koray Berberoğlu imzasını taşıyor. Aynı zamanda daha önceki şarkılarda olduğu gibi Serkan Balkan projenin aranjörlüğünü de üstlendi. Çok duygusal bir o kadar da hareketli bir yaz şarkısı çıkardık ortaya. İçerisinde gizli duyguların bulunduğu bir şarkı oldu. Umarım şarkıdan keyif alırsınız.

Gelecek planlar neler?

Bir single çalışması daha yapmayı düşünüyorum. Sonrasında ise bir albüm projem var. Aslında çalışmalara başladık. Şu an şarkıları biriktiriyoruz. Çok iddialı ve gerçektende 10 şarkının da hit olacağı bir albüm planlaması yapılıyor. Umarım beğenirsiniz. Daha önceki şarkılarımda yakaladığım başarıyı, albümde de devam ettirmeyi hedefliyorum. 

Cover şarkılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim bu konuda aklımda bazı projeler var. Bence yeni nesil ile eski şarkıları buluşturmak lazım. 90'lıları yaşamış bir birey olarak o zamanların şarkılarını yeniden yorumlayıp, günümüzde piyasaya sürülmesi ve sevenlerle buluşması güzel oluyor. Şu an aklımda slow bir cover şarkı var. Hareketli bir tane daha var. Onunla alakalı henüz net bir karar vermedim ama o da olacak. ikisi de hit şarkılar diyebilirim. 

Biraz da şarkının video klibinden bahsedelim

Video klip, değerli büyüğüm Kemal Başbuğ tarafından çekildi. Bu sefer daha düzgün bir adam profili sergiledik. Nişantaşı sokaklarında ve Galata civarlarında çekildi. Duru, sade ve üzgün bir adamın sokaklarda yürürken görüntüleri var. Video klipte bana oyuncu Melisa Döngel eşlik etti. Kemal Başbuğ ile çalışmamın sebeplerinden biri de kendisiyle çok uzun süren bir aile dostluğumuzun olması. Her zaman hayallerimde Kemal Bağbuğ ile bir video klip çekmek vardı. Ve bunu 'Yak' da gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonraki projelerde de kendisiyle çalışmayı çok isterim. Çünkü 'Yak' da gerçek Aydın Kurtoğlu'nu gösterdi. Umarım izlerken beğenir ve keyif alırsınız. 

Sizinle ilgili gelişmeleri nereden takip edelim?

Beni takip etmek isteyen ya da benden haber almak isteyenler Instagram, Twitter ve Facebook'tan 'aydinkurtoglu' hesaplarından takip edebilirler.

Söyleşi: Powerturk

,

Yorum Yaz