Menü İcon

Ümit Karan: ''FETÖ futbolcuları kadro dışı bıraktırıyordu''

Türk futbolunun içinde yuvalanan FETÖ'cülerin gerçek yüzünü her gün biraz daha ortaya çıkmaya devam ediyor. Galatasaray'ın eski futbolcusu Ümit Karan, FETÖ ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Röportaj Gazetesi

Ümit Karan: ''FETÖ futbolcuları kadro dışı bıraktırıyordu''

 İşte Ümit Karan'ın açıklamaları:

"HEP ÇAĞIRDILAR TOPLANTILARINA GİTMEDİM"

"Şu an herkes konuşmaya başladı, onları tebrik ediyorum. Ancak ben 2003 yılında konuşmaya başlamıştım. Ben bu FETÖ denen yapıyla 20 yıldır mücadele ediyorum, siz iki aydır konuşuyorsunuz. Ben hiçbir zaman biat etmedim onlara, hep çağırdılar toplantılarına, gitmedim."

"SEN ONLARLA DEĞİLSEN SENİ KADRO DIŞI BIRAKTIRIYORLAR"

"Şu gerçeği dile getirmemiz şart: Futbolda çok güçlüler! Bir takımda oynamak istiyorsun ama sen onlarla değilsen seni bir şekilde kadro dışı bıraktırıyorlar. Bu sadeceGalatasaray'da değil başka takımlarda da var. Özellikle gözlerden uzak olan 2 ve 3.Lig'de çok etkili ve güçlüler. Bu ligler medyada pek yer almadığı için onlar orada düzenlerini rahat kurmuşlar. Hocaları, menajerleriyle tam anlamıyla bir örgüt gibi hareket ediyorlar."

"BEN BUNU 2003'TEN BERİ SÖYLÜYORUM"

"Avrupa'da bir sezonda hiç maç oynamayan futbolcu sezon bitimi transfer yapabilir mi? Elbette yapamaz ama FETÖ'cüler sayesinde Türkiye'de hemen transfer yapanlar var. Ben bunu 2003'ten beri söylüyorum. O zaman bir röportajımda "Hakan Şükür Galatasaray'a abilik yapmak için dönmüş ama böyle abilik olmaz. TV'ye çıkıp beni eleştiriyor. Derdi varsa yüzüme söylesin! Mondragon'u da taraftarla karşı karşıya getiren odur" demiştim, geldiğimiz nokta ortada."

"NE GİTTİM NE DE KURUŞ VERDİM"

"Basın gücü onlarda, maddi güç onlarda. O zamanki takım arkadaşlarıma sorabilirsiniz. İstedikleri onların toplantılarına katılmamdı, gidince para isteyeceklerdi. Ne gittim ne kuruş verdim. Bedelini de ödedim."

"MİLLİ TAKIMA GİTMEME BİLE ENGEL OLDULAR"

"Sorun sadece benimle Hakan Şükür arasında yaşananlar değil. Bizim birçok takımda bu yaşanıyor, sana pas vermezler. Milli Takıma gitmeme bile engel oldular. Nasıl gideceksin ki, onlardan 20 futbolcu var orada. Gitsen pas vermezler, önünü keserler. Bu sadece Galatasaray'da değil bir çok kulüpte vardı."

"FEDERASYONDA HAKİMLERDİ"

"Olay Galatasaray konusu değil. Tüm kulüplerde FETÖ yapısı vardı. Türk futbolunun başı neresi, federasyon… Oraya da hakimlerdi. Cezalara bakıp bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ceza kuruluna sevkiniz olur ama herkese farklı cezalar çıkar."

Söyleşi: A Haber

,

Yorum Yaz