Menü İcon

Canan Hoşgör: Ben bekarlığı bilmiyormuşum

Oyuncu Canan Hoşgör, boşanmasının ardından hayatında yepyeni bir değişim içerisinde. Çok genç evlendiği için bekar hayatını hiç bilmediğini ve artık yalnızlığı sevdiğini söyleyen Hoşgör, yeni hayatına dair açıklamalar yaptı. Hafta Sonu’na özel verdiği

Röportaj Gazetesi

Canan Hoşgör: Ben bekarlığı bilmiyormuşum

Oyuncu Canan Hoşgör, boşanmasının ardından hayatında yepyeni bir değişim içerisinde. Çok genç evlendiği için bekar hayatını hiç bilmediğini ve artık yalnızlığı sevdiğini söyleyen Hoşgör, yeni hayatına dair açıklamalar yaptı. Hafta Sonu’na özel verdiği pozlarla değişimini gözler önüne seren güzel oyuncu, hayatının ikinci baharında ve en keyifli döneminde

Canan Hoşgör’le Nişantaşı’nda buluştuğumuzda kendisindeki değişime inanamadım. Yaptığı yürüyüşlerin ve sağlıklı beslenmenin etkisiyle mankenlere taş çıkartacak bir vücuda kavuşmuş. Yeni hayatını sevdiğini söyleyen Hoşgör, olaya profesyonel bakarak, eski eşi Hamdi Alkan’la ileride tekrar aynı projede yer alabileceğini söyledi. Tekrar evlenmeyi kısa vadede düşünmediğini de ekledi. İşte yepyeni görünümü ve tüm içtenliğiyle Canan Hoşgör...

Hafta Sonu’na özel fotoğraflar çektirdiniz. Fotoğraflarda her zamankinden daha feminen bir havanız var. Canan Hoşgör bir değişim içinde diyebilir miyiz?

Evet bir değişim içerisindeyim. Aslında zaten hepimiz bir değişim içindeyiz. Benim mesleğimden dolayı değişimim sizlere sunulmuş durumda.

Nasıl bir değişim peki bu?

İyi bir değişim. Sizce de öyle değil mi? Hayat iyiye gitti. Birçok şeyi de atlattık. Kötü dönemler yaşandı ve bitti. Sonrasındaki hayat da bana iyi geldi.

Özlemiş misiniz bekarlığı?

Ben bekarlığı bilmiyormuşum (gülüyor). O kadar erken başladım ki evlilik hayatına, o yüzden ilk bir yılım adaptasyonla geçti bekarlık nedir, neler yapılıyor diye (gülüyor). Şimdi çok keyifliyim.

Şu dönem nasıl bir ruh hali içindesiniz. Neler yapıyorsunuz?

Ben Zekeriyaköy tarafında yani şehrin dışında oturuyorum. Doğayı da çok seviyorum. Ama oranın bile keyfini çıkaramamışım. Bu süreçte doğayla daha da yakınlaştım. Bol bol yürüyorum, bol okuyorum. Hep proje hem de kitap. Yani kendimle ilgileniyorum.

Vücudunuz da oldukça fit görünüyor. Nasıl sağladınız bunu?

Şanslıyım. Çünkü hayatım boyunca pek kilo problemim olmadı. İkinci kızım Ayşe’den sonra kilo vermem biraz uzun sürdü ama onu da verdim. Yürüyüş yapıyorum, beslenmeme dikkat ediyorum. Spor yapıyorum. Özelllikle de organik ve sebze ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.

Sizin hakkınızda dolaşan estetik yaptırdığınıza dair dedikodular var. Doğru mu?

Hayır hiç estetik yaptırmadım. Botoksum bile yok. Estetiğe kötü bakmıyorum. Yanlış anlaşılmasın. Yıllar öne burnumu yaptırmıştım. Ondan başka da bir şeyim yok.

Bu haberler nereden çıktı peki?

Bilmem. Herhalde kilo verip, makyaj yapıp, süslenince böyle oldu.

Kariyerinizde hakettiğiniz noktaya gelemediğinizi düşündünüz mü hiç?

Biraz son dönemlerde ara verdim diyelim. Evliliklerde iki taraf da bu camiiadan olduğu zaman, birinin biraz daha fedakarlık yapması gerekiyor.

Fedakarlık yapan taraf siz mi oldunuz?

Fedakarlık demeyelim ama seçtim. Çünkü karşı tarafa da bir şey yüklemek istemem. Kimse bana öyle bir şey dayatmadı. Bu biraz kadının içgüdülerinden gelen bir şey. Aileyi sahiplenmek, korumak, var olmaya çalışmak. Ben bunu seçtim. Ama bir taraftan mesleğimden de kopamadım. Şunu da belirteyim hayattaki hiçbir kararımdan pişmanlık duymadım. Hepimiz seçimlerizle yaşıyoruz. İyi taraftan bakmak lazım.

‘AŞK İÇİN GÖNLÜMÜN AKMASI YETERLİ’

Bir kadını aşk bu kadar keyifli bir hale getirebilir. Kalbinizi çalan biri mi var?

Bu konuyla ilgili çok konuşmak istemiyorum (gülüyor). Aşk güzel şey.

Peki aşk size nasıl etki ediyor?

Aşk insanı kötü etkilemez ki zaten. Aşkı tabii ki isterim. Belki vardır, belki olmuştur, belki olacaktır (gülüyor).

Bir ilişki bittikten sonra o ilişkiden çıkardığımız derler vardır ve önümüze öyle bakarız. Artık bu asla olmayacak dediğiniz kurallarınız var mı?

Bende hiçbir şey yok. Dışarıdan baktığınızda bir çift görürsünüz ve istediğiniz gibi eleştirirsiniz. Kaldı ki şu anda görmediğim bir insan hakkında ne söyleyebilirim ki? Bende hiç kriter yok. Aşk için gönlümün akması yeterli.

Peki nasıl bir erkeğe gönlünüz akar?

Her şeyden önce onun da bana gönlünün akması lazım. Ben ilk görüşte aşka inanmıyorum. Aradığınız, hayal ettiğiniz hiçbir şeyin gerçekliği olduğuna inanmıyorum. Hayat öyle bir geliyor ki ne derseniz deyin boş... Kul hayal kurar, Tanrı gülermiş... Biz ne dersek boş. Büyük konuşmak bana komik geliyor. Evren ne getirirse günün oraya gidecek.

Söyleşi: Nuriye Kirma

Oyuncu Canan Hoşgör,

Yorum Yaz