Menü İcon

Yaşar Özuğur: Volkwagen servisleri arasında Avek otomotiv en çok tercih edilen servis oldu

Öncelikli olarak bu bir ekip işi biz iyi bir ekip kurarak bu başarının temel taşlarını oluşturduk. Açılışımızdan bu yana yapmış olduğumuz ve devam ettirdiğimiz pazarlama faaliyetlerimizle beraber hizmet kalitemizi en üst seviyede tutarak müşteri

Röportaj Gazetesi

Yaşar Özuğur: Volkwagen servisleri arasında Avek otomotiv en çok tercih edilen servis oldu

Öncelikle kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz? Kaç yıldır otomotiv sektöründe görev almaktasınız? Bu sürenin kaç yılı Avek Otomotiv bünyesinde geçti?

1978 İstanbul doğumluym; evliyim ve 3 çocuk babasıyım. 1995 yılında başlayan meslek hayatımda 2006 yılından bu yana Avek Otomotiv'de servis müdürü olarak görev almaktayım. 2011 yılında İspanya'da 12.'si düzenlenen “Seat Top Service People” yarışmasında servis müdürü kategorisinde Türkiye'yi temsil ederek Dünya 1.'si oldum.

2014 yılında, Volkwagen servisleri arasında Avek Otomotiv en çok tercih edilen servis oldu. Bu başarının ardında yatan faktörlerden kısaca bahsedebilir misiniz?

Öncelikli olarak bu bir ekip işi biz iyi bir ekip kurarak bu başarının temel taşlarını oluşturduk. Açılışımızdan bu yana yapmış olduğumuz ve devam ettirdiğimiz pazarlama faaliyetlerimizle beraber hizmet kalitemizi en üst seviyede tutarak müşteri memnuniyetinden ödün vermeden servis hizmetini vermeye gayret gösterdik. Aynı zamanda pazar ihtiyaçlarını önceden görerek servis kapasitemizi yaklaşık %50 seviyesinde artırarak bu süreci iyi değerlendirdiğimizi düşünüyoruz. Bunların sonucunda Türkiye'de 2014 yılında en çok Volkswagen araç girişi yapılan servis olduk.

Son yıllarda artan yakıt fiyatları nedeniyle “yakıt tasarrufu” önemli bir konu haline geldi. Bu konuyla ilgili araç sahiplerine kısaca, ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Yakıt tasarrufu hem fiyatlar hem de çevreye olan  saygımız nedeniyle dikkat etmemiz gereken en önemli  konulardan biri. Kısaca özetleycek olursak; araçlarmızın bakımlarının düzenli bir şekilde yaptırmalıyız. Lastik havalarının üreticinin belirttiği basınçta olmasına dikkat etmeliyiz. Özelliklee kış aylarında gereksiz klima çalıştırmamalıyız. Camları açık olarak aracımızı kullanmamalıyız.

Periyodik bakım neden önemlidir? Hangi aralıklarla periyodik bakım yaptırmalıdır? Periyodik bakım kapsamnda neler yer almaktadır?

Periyodik bakım yaptırmamız aracımızı güvenle kullanmamız, ömrünün uzun olması ve yakıt tasarrufu için çok önemlidir. Şu anda yeni model Volkswagen araçlarda, 15.000 km ya da km dolmasa da yılda bir kez periyodik bakımlarda bütün filtreler, motor yağı, bujiler, kayışlar değiştiriliyor. Aracın bütün aksamı(frenler, ön takım, tekerlekler, elektrik aksamı vb.) tek tek kontrolden geçiyor.

Günümüz teknolojisiyle üretilen araçlar bizlerin bilmediği birçok teknik özelliğe sahip. Bizlerin pek fazla bilmediği fakat öğrendiğimiz takdirde sürüş tekniklerimizde ve araç hakimiyetimizde fark yaratacak teknik özellikler nelerdir?

Volkswagen araçlarımızda birçok sürüş destek sistemi bulunmaktadır. Sürüş destek sistemleri, kritik durumları önceden algılamaya katkı sağlar ve kaza riskinin azaltılmasına yardımcı olur. Sürüş destek sistemleri sürücüye daha fazla konfor sunar ve sürüş sırasında daha az yorulmasını sağlar.

Başlıca Sürüş Destek Sistemleri

Adaptif Hız Sabitleyici “ACC”

Ön Bölge Asistanı “Front Assist”

Şerit Takip Asistanı “Lane Assist”

Park Yardım Asistanı “Park Assist”

Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist”

Geri Görüş Kamerası “Rear Asisst”

Avek Otomotiv Volkswagen Servisi olarak, Volkswagen sahiplerine sunduğunuz ayrıcalıklar ve fark yaratan hizmetleriniz nelerdir?

Araçlarını servise getirmeye vakti olmayan müşterilerimiz için yerinden alım, yerine teslim hizmetini sunuyoruz. Ben araçsız yapamam; servise bıraktığımda araca ihtiyacım  var diyen müşterilerimize geçici araç hizmetimizi sunuyoruz. Gün içerisinde servise gelemem ancak akşam saatlerinde müsait oluyorum; diyen müşterilerimize Pazartesi ve Salı gece servisi hizmetimizi sunuyoruz. Aynı zamanda servisimize gelen ve bekleyen müşterilerimiz bay-bayan kuaförümüzden, bilardo salonumuzdan, kafeteryamızdan ve lostra salonumuzdan faydalanabilirler.

Söyleşi: Avek

Avek Otomotiv Volkswagen Servis Müdürü Yaşar Özuğur,

Yorum Yaz