Menü İcon

Türkiye adına bronz madalya alan Yasmani Escobar: ''İsmimi tabloda görene kadar inanamadım''

Kübalı olan ve Türkiye adına yarışan Yasmani Escobar ile bronz madalya aldığı müsabakadan hemen sonra konuştu. Yasmani Escobar mutluluğunu, '' İsmimi tabloda görene kadar inanamadım'' diyerek paylaştı.

Röportaj Gazetesi

Türkiye adına bronz madalya alan Yasmani Escobar: ''İsmimi tabloda görene kadar inanamadım''

Kübalı olan ve Türkiye adına yarışan Yasmani Escobar ile bronz madalya aldığı müsabakadan sonra konuştu

İsmimi tabloda görene kadar inanamadım

Bu madalyayı tüm Türkiye'ye ve benden hiçbir zaman umudunu kesmeyen, beni her koşulda destekleyen Küba'daki anneme de hediye ediyorum

Her şeyden önce Türkiye'ye, ülkeme teşekkür etmek istiyorum. Milyon kere teşekkür etsem az. Teşekkürlerimi sunmak için bir kitap yazsaydım, sayfaları yetmezdi. Gerçekten bana sunulan fırsat için müteşekkirim. Seni seviyorum Türkiye

Canan KAYA, RİO DE JANEİRO DHA

Yasmani Copello Escobar, 400 metre engellide bronz madalya kazandı. 24 yaşında KübaMilli Atletizm takımından yetersiz bulunduğu için ayrılmak zorunda kalan Yasmani tam da olimpiyat ruhuna yakışır bir şekilde yılmadan, usanmadan çalışarak atletizm şahikası olimpiyatlara adını yazdırmayı başardı. Madalya sevinci sonrası ilk açıklaması, Bu madalya Küba'nın değil olan Yasmani, Küba'ya küskün olmadığının da ısrarla altını çizdi.

Madalya sevincini DHA ile paylaşan Yasmani Copello Escobar şunları söyledi

Canan Kaya Her şeyden önce seni tebrik etmek istiyorum. Çok önemli bir başarıya imza attın. Ne hissettin finiş çizgisine adımını atınca?

Yasmani Esbcobar O kadar yarışa konsantre olmuştum ki, sonuç tablosunda ismimi görünceye kadar kazandığıma inanmadım. Başım önde mücadeleye o kadar konsantre olmuştum ki, tabelaya bakmayı bile unutmuşum. Sonra kafamı kaldırım ismimi görünce, heyecandan ve sevinçten kalp krizi geçirecektim neredeyse. Bütün hayatım boyunca hayalini kurduğum, bir sporcunun ulaşabileceği en üst nokta olan olimpiyatlarda madalya almak beni çok heyecanlandırdı.

CK Kime ya da neye atfediyorsun bu aldığın madalyayı?

YE İlk önce, geçen seferki röportajımda dediğim gibi artık benim için büyük bir aile olanTürkiye'ye, bana inandıkları ve bana yatırım yaptıkları için teşekkür etmek istiyorum. Bu madalyayı tüm Türkiye'ye ve benden hiçbir zaman umudunu kesmeyen ve beni her koşulda destekleyen Küba'daki anneme de hediye ediyorum. Aslında hala inanamıyorum. Madalyayı boynumda görünceye kadar da inanmayacağım gibi.

CK Bundan sonraki hedefin nedir?

YE Bir sporcu olarak devamlılığı sağlamak önceliğim tabii ki. Avrupa ve dünya şampiyonalarında önemli başarılara imza atmak

CK Türkiye'ye bir mesajın var mı?

YE Her şeyden önce Türkiye'ye, ülkeme teşekkür etmek istiyorum. Milyon kere teşekkür etsem az. Teşekkürlerimi sunmak için bir kitap yazsaydım, sayfaları yetmezdi. Gerçekten bana sunulan fırsat için müteşekkirim. Seni seviyorum Türkiye!

Söyleşi: Canan Kaya

,

Yorum Yaz