Menü İcon

Tuna Kiremitçi: ''Direnmek de yeteneğe dahildir''

Tuna Kiremitçi: ''Direnmek de yeteneğe dahildir''

Tuna Kiremitçi’nin meşhur oluşu, benim lise dönemlerime denk gelir. Dönemin yakışıklı, kıvrak zekâlı, hafif ukala edebiyatçı kontenjanını o dolduruyordu. Yine de yalnız meşhur olmasıyla ünlü biri sayılmazdı. Yıllar içinde sayısını bilmediğim evlilik yaptı; bazen cesur, bazen küskün ve bazen korkak şiirler, şarkılar yazdı, söyledi. Albümleri çıktı, bir ara müziğe küstü, çekip Bulgaristan’a gitti. Belli ki ruhu pek dalgalıydı. Şimdi 44 yaşında ve Nişantaşı’nda bir terasta karşımda oturmuş kahvesini yudumlarken, sakin, kendini korumaya çalışmaktan vazgeçmiş görünüyor.

“Yıllardan ve yollardan sonra dönüp baktığında, şiirle ve şarkıyla dolu bir hayat görüyor o zamanki delikanlı” diye yazmışsınız yeni kitabın girişine. Hayatınıza uzaktan bakacak kadar yaşlandınız mı?

Umarım yaşlanmışımdır. Kendimi, bildim bileli ifade etmeye çalışmışım. Bir elimden müzik bir elimden şiir tutmuş, yatılı okulun koridorlarından müzik koluna, oradan profesyonel müzik hayatına, şarkılara, şiir kitaplarına... Türkiye’nin değişen ve giderek daha da enteresanlaşan şartlarına rağmen bugüne kadar gelmişiz. Bundan sonrası için de kararlıyım.

,

Yorum Yaz