Menü İcon

Tülin Şahin: Gerçek güzellik için iyi bir kalp gerek

Moda dünyasında ayakta durmak zordur. Yıllardır başarılı çizgisini bozmadan ilerleyen Tülin Şahin ise yaptıkları ve yaşantısıyla tam bir rol model.

Röportaj Gazetesi

Tülin Şahin: Gerçek güzellik için iyi bir kalp gerek

Güzelliğiyle sık sık gündeme gelen Şahin esas güzelliğin insanın içinde olduğuna inananlardan

Tülin Şahin, dünyaca ünlü markaların global yüzleri arasında yer alıyor. Sık sık yabancı basın hakkında yazıyor. Dergilerin kapağında yer alıyor, kitap yazıyor, modayla ilgili röportajlarda ilk fikri sorulanlardan. Hem yazılarıyla hem TV'deki sıcak enerjisiyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Şahin'in yaptıklarını yapabilmek, zorlu moda dünyası içinde bir yere gelip burada ayakta kalabilmek oldukça zor. Oysa o bunu son derece doğal bir şekilde, yüzündeki gülümseme hiç silinmeden yapıyor. İşi gereği dünyanın dört bir yanını geziyor. Üç hafta önce Paris Haute Couture Fashion Week'te bir mücevher markasının defilesinde Irina Shayk ve Bella Hadid gibi modellerle birlikte yer aldı. Ardından Amerika'da bir çekime katıldı. Şahin ile 1 Mart'ta çıkacağı Cengiz Abazoğlu+adL defilesi öncesinde kadınların hakkında en çok merak ettiklerini konuştuk

Gerçekten stiliniz, fiziğiniz, güzelliğiniz, aktif çalışma hayatınızla tam bir rol modelsiniz. Sizin kendinize örnek aldığınız isimler var mı?

Öncellikle çok teşekkür ederim. Yıllar içinde fark ettim ki benim kendime örnek seçtiklerim, işlerini çok iyi yapmaya çalışan kişiler. Kadın, erkek fark etmez işlerini büyük bir tutku ile yapan herkes benim rol modelim. İşlerini tutku ile yapan bunun yanı sıra aile yaşantılarını da başarıyla sürdürenler benim için çok iyi örnekler.

10 parmağınızda 10 marifet var... Ancak sizin teklif gelmesine rağmen asla yapmak istemediğiniz ya da yapamayacağınızı düşündüğünüz bir iş var mı?

Hayatımda bir kez bile sigara içmedim dolayısıyla asla sigara reklamlarında olmam. Ki global bir reklam kampanyasında bir sigara markasının yüzü olmam için teklif geldi. Hayır dedim.

08ed36ec-f23e-4d2a-84e7-5cea7e234e82

Dışardan ne kadar parlak olursa olsun her hayatın zorlukları vardır? Sizin kendi hayatınıza dair en çok zorlandığınız noktalar hangileri?

Hiç bir iş kolu dışarıdan göründüğü kadar kolay, ışıltılı değil. Mankenlik dışarıdan dünyanın en kolay en ışıltılı işi olarak görülüyor. Hayatıma bir günlüğüne veya bir haftalığına tanık olmanız lazım. Tanık olanlar da zaten inanamıyorlar. İki, üç saat sonra pes diyorlar. İnsanlar genel olarak neye inanmak istiyorlarsa ona inanıyor. Bu yüzden zorluklarını saymayacağım...

Seyahat etmek dünyanın en güzel şeyi... Ancak sürekli iş nedeniyle seyahat etmek sizi zorluyor mu?

Mesleğim ile ilgili dışarıdan güzel görünen, özendiren aktivitelerinden biri de seyahat. Dışarıdan sürekli dünyanın her yerine giden, gezen gibi görünüyoruz ama işin zor tarafını kimse görmek istemiyor. Uçaktan inip defileye çıkmak veya direkt çekime gitmek öyle sanıldığı gibi kolay ve ışıltılı değil.

New York'ta yaklaşık bir haftadır süren çekimleriniz vardı. Bu çekimlerin ardından İstanbul'da çok iddialı bir defilede podyuma çıkacak olmak oldukça zor olmalı. Böyle zorlu uçuşların ardından jet-lag, şişkinlik gibi durumlarda nasıl başa çıkıyorsunuz?

Mümkün olduğunca gittiğim yerde de spor yapmaya çalışıyorum. Ya yüzüyorum ya da açık havada bir, iki saat yürüyorum. Ağırlıklı olarak deniz mahsulleri tüketiyorum. En çok da somon balığı.

Çok beğenilen bir kadın olarak sizce güzelliğin esas sırrı nedir?

Tabii sağlıklı beslenmek, spor yapmak, uyku gerekli. Ancak bunlar da bir yere kadar. Bence en önemlisi pozitif düşünmek. İyi kalpli olmak. Her şeye ve herkese önyargılı olmamak. Bunlar üstüne eklenince gerçek güzellik paketi ortaya çıkıyor bence.

1527921-podyumda-tulin-sahin-firtinasi--1048915

TÜM KOLEKSİYONU ALABİLİRİM

Bize biraz da Cengiz Abazoğlu+adL koleksiyonu için nasıl bir araya geldiğinizi anlatır mısınız?

Markayla buluşmam Cengiz Abazoğlu vasıtasıyla gerçekleşti. Birlikte çok keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Herkesin enerjisi de çekimimize yansıdı. Aynı ekiple yeniden bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum. Bir yandan da defile hazırlığımız var biliyorsunuz. Salı günkü defileyi de iple çekiyorum.

Koleksiyonda özellikle beğendiğiniz parçalar var mı?

Tüm koleksiyon 2016 yazını renklendirecek birbirinden güzel parçalara sahip. Gerçekten koleksiyonda yer alan ürünlerin hepsine sahip olmak ve tabi ki defilede bu kıyafetleri taşımayı istiyorum. Koleksiyondaki parçalar çalışan kadına da, sık sık davete katılan kadına da kısacası herkese şıklık alternatifi vaad ediyor. Koleksiyonda belirli bir favorim olduğunu söyleyemem çünkü gerçekten hepsini çok beğendim.

Söyleşi: İdil Demirel

Tülin Şahin: Gerçek güzellik için iyi bir kalp gerek, Tülin Şahin: Gerçek güzellik için iyi bir kalp gerek

Yorum Yaz