Menü İcon

Tolga Ciğerci: ''Kendimi Fatih Terim'e göstermek istiyorum''

Galatarasay'ın Heartha Berlin'den son transferi olan Tolga Ciğerci, çocukluğundan beri Galatasaraylı olduğunu belirtiyor. Yetenekli oyuncu Tolga Ciğerci, '' "Milli takıma çağrılmak benim için gurur vericiydi. Kendimi Fatih Hoca'ya göstermek istiyorum" dedi

Röportaj Gazetesi

Tolga Ciğerci: ''Kendimi Fatih Terim'e göstermek istiyorum''

Galatasaray'ın Hertha Berlin'den transfer ettiği Tolga Ciğerci, Cumartesi günü oynanacak Kayserispor maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tolga Ciğerci "Sezon bizim açımızdan çok iyi başladı. Kayseri'ye de 3 puan hedefiyle gidiyoruz" diyerek sözlerine başladı. Tolga, Nigel de Jong'un gelişiyle rekabetin arttığı yönündeki soruya "İyi performansımla takımıma yardımcı olmak istiyorum. İyi başladım ama üzerine koymak niyetindeyim. Nigel de Jong'un gelmesi bizim için daha iyi oldu. Onu gerek City'den gerek Bundesliga'dan uzun süredir takip ediyordum. Bize fazlasıyla yardım edecek" yanıtını verdi.

Gurbetçi futbolcu, 2012'de A Milli düzeyde Türk Milli Takımı'nı seçeceğini açıklamış; Mart 2014'te ise Fatih Terim tarafından İsveç ile oynanan hazırlık maçının kadrosuna davet edilmişti. Ancak sakatlığı nedeniyle aday kadrodan çıkarılmıştı. Son olarak Rusya ve Hırvatistan maçları için milli takıma çağrılan Tolga, "Milli takıma çağrılmak benim için gurur vericiydi. Maçlarda forma giyemedim ama burada oynayarak performansımla kendimi Fatih Hoca'ya göstermek istiyorum" dedi.

Taraftarın ilgisi için; "Böyle bir ilgi beklemiyordum, oyun stilimin beğenilmesi hoşuma gitti" diyen Tolga, kariyer hedefi ile ilgili olarak da "Çocukluğumda Galatasaraylıydım. Benim için Türkiye’de tek takım Galatasaray’dı. Hayallerimden biri burada oynamaktı. Buraya gelerek hedeflerimden birini gerçekleştirmiş oldum. Ama artık içinde bulunduğumuz zamanı düşünüyorum ve Kayserispor maçına odaklandım"  ifadelerini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink için, "Oyuncularla diyalogu oldukça iyi. Zaten bu da oyuncular için çok önemli. Burada olduğu için çok mutluyuz" tanımını yaparken Bundesliga ve Türkiye kıyaslaması için, "Bundesliga'da tempo yüksek ama burada taktik daha ağırlıklı" diyerek sözlerini tamamladı. 

Söyleşi: Galatasaray

,

Yorum Yaz