Menü İcon

Sinan Akçıl: ''Cumhurbaşkanlık sistemi Türkiye'yi kalkındıracak''

Sinan Akçıl: ''Cumhurbaşkanlık sistemi Türkiye'yi kalkındıracak''

Türkiye’nin gündemini de değerlendiren Akçıl, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemize yararlı olacak” dedi. 

'Pop müziği ancak kalıp değiştirir'

Müzik dünyasının önemli isimleri günümüz pop şarkılarının eski kalitesini korumadığını, pop müziğin içinin boşaltıldığını söylüyor. Bu konudaki yorumunuz nedir?

20 yıldır pop müzik öldü deniyor. Bir türlü ölemedi! Ölmez de sadece kalıp değiştirir. Bu tarz yorumlar hep yapılıyor. Jenerasyon değişiyor. Popu eleştirenler bu durumu görmüyor mu? Bu jenarasyona çok ağır sözlerle bir şey anlatamazsın. Net ve etkili sözcüklerden oluşan şarkılar dinliyorlar, dünyanın hızına müzik yetişebilmeli… Ben ve birkaç arkadaşım da basit ama geneline bakıldığında derinliği olan sözcükler kullanarak bu jenerasyona uygun şarkılar üretmeye çalışıyoruz. Biz jenerasyonu yakından takip ediyoruz

Geçtiğimiz günlerde siyasete girmek istediğinizi söylediniz. Sizi aktif olarak siyasette ne zaman göreceğiz? 

40 yaşımdan sonra siyasete girmeyi planlıyorum. Bu şimdilik sadece bir düşünce. Particilik değil, memleketçilik söz konusu bu isteğimde. Çocukluğumdan beri siyasete ilgi duyuyorum. Ülkeme hizmet vermek için siyaset yapmak istiyorum. Ülkemle ilgili sorunları, gençliğin taleplerini daha etkili biçimde Meclis'te dile getirmek istiyorum. Umarım bu hayalimi sevenlerimin de bana verdiği güçle gerçekleştirim. 

,

Yorum Yaz