Menü İcon

Shlomit Malka: Askerlik bana disiplini öğretti

Eski asker yeni top model Shlomit Malka, HT MAGAZİN'e konuştu

Röportaj Gazetesi

Shlomit Malka: Askerlik bana disiplini öğretti

Intimissimi’nin katalog çekimi için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü top model Shlomit Malka, sadece HT MAGAZIN’e konuştu. İsrail’de askerlik yaparken Facebook’a koyduğu fotoğraflarla keşfedilen Malka, “Özgüveni yüksek olan kadın aynı zamanda seksidir” dedi.

SHLOMIT Malka ile katalog çekimi için geldiği 2 günlük İstanbul ziyaretinde, Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de buluştuk. ‘3 s’yi içinde barındırıyor. Sıcak, samimi ve sempatik. Sohbetimiz sırasında börek sevdiğini söyleyince, misafirperverliğimizi gösterip böreğimizi de ikram ettik. İşte dünyanın en seksi onbaşısından HT MAGAZIN’e özel açıklamalar...

‘FACEBOOK’TA KEŞFEDİLDİM’ 

Intimissimi’nin katalog çekimi için İstanbul’a geldiniz. Nasıl geçti çekimler?

Intimissimi ekibiyle çok rahat çalışıyorum. Tüm ekip iyi ve pozitif bir enerjiye sahip. İç çamaşırıyla poz verirken en önemli şey rahat hissetmek. Eğer modumda değilsem bir süreliğine bekleyip iyi bir müzik açıp onu dinlerim. Bir de mutlu şeyler düşünüp etrafımda bulunan insanlardan iyi enerji almaya çalışırım.

Objektife güzel poz vermenin sırları neler?

Asıl sırrı vereyim mi? Öncelikle herkes kendi vücudunu çok iyi tanımalı çünkü herkes farklı vücut yapısına sahip. Bence aynanın karşısına geçerek hangi açıdan daha güzel göründüğünüzü bulabilirsiniz. Güzel fotoğraf kareleri kendinizi ve vücudunuzu sevdiğiniz zaman ortaya çıkar. Eğer kendinizle mutluysanız bu mutluluk ve özgüven nasıl göründüğünüze de kolayca yansır. 

Modelliğe nasıl başladınız?

Aslında model olmak gibi bir düşüncem hiç yoktu. Sıradan bir hayatım vardı. Liseye gidiyordum. Hâlâ yaşadıklarıma inanamıyorum, çok şaşkınım. Facebook’a koyduğum fotoğraflar sayesinde keşfedildim. Şu an çalıştığım ajans beni buldu ve benimle iletişime geçti. Önce onları kırmamak için nezaketen bir araya geldim, toplantı yaptık. Beni ikna etmekte epey zorlandılar. “Para kazanacaksın” dediklerinde kabul ettim. Ajansımla enerjim ve kimyam da çok iyi tuttu.

İsrail ordusunda askerlik yaptığınızı biliyorum. Nasıldı askerlik günleri?

Bu sizlere çok farklı geliyor biliyorum ama İsrail için çok doğal bir durum. Askerliğin kariyerim açısından da bana çok olumlu etkileri oldu.

‘ASKERLİK BANA SABRI ÖĞRETTİ’

Ne gibi etkiler?

Askerlik bana sabırlı ve disiplinli olmayı öğretti. Bu, modellik kariyerime de çok olumlu yansıdı. n Size “En seksi onbaşı” diyorlar. Açıkçası askerlik yaptığım dönemde bu kadar seksi görünmüyordum. (Gülüyor) Oradaki herkes gibi üniforma giyiyordum. Yakın arkadaşlarım dışında kimse model olduğumu bilmiyordu. 

Keskin nişancı olduğunuz doğru mu?

Evet, sınıfımın en iyisiydim. M16 kullanabiliyorum. 

Askerlikle modelliği kıyaslarsak, sizce hangisi daha zor?

Askerlik yaptığım dönemde aynı zamanda eğitmendim, çok zor olduğunu söyleyemem. İlk günlerde modellik daha zordu. Çünkü askerlikte istediğiniz her türlü desteği alabiliyorsunuz. Eviniz var, yemeğiniz var, uyuyacak yeriniz var. İhtiyacınız olan her şey sağlanıyor. Modellikse daha çok risk almayı gerektiriyor, genellikle de yalnız oluyorsunuz.

‘EN ÜST NOKTAYA GELMEK İSTİYORUM’ 

Modellikte kendinize nasıl bir hedef koydunuz?

Model olarak gelebileceğim en üst noktaya gelmek istiyorum. Büyük kampanyalarda yer almayı hedefliyorum. Intimissimi ile çalışmak en büyük hayalimdi. Bu hayalim gerçek oldu. Bir sonraki reklam kampanyamı bir kozmetik firmasıyla yapabilirim.

Peki model olmasaydınız ya da hayatınızda askerlik olmasaydı şu an hangi mesleği yapıyor olurdunuz?

Psikolog olabilirdim. Ya da hayvanlarla ilgili bir şeyler yapardım yani veteriner olurdum. (Gülüyor) Muhtemelen yine insanlarla iletişim içinde olduğum bir işim olurdu. Ben tek başıma olamam. 

Dünyanın en çok kazanan modellerinden birisiniz. Yatırımlarınızı iyi değerlendiriyor musunuz?

Çok para harcamıyorum, elimden geldiğince paramı biriktirmeye çalışıyorum. Bu konuda hem ailemden destek alıyorum hem de profesyonel anlamda bir danışmanım var.

"Türk kadınları kendi ayaklarının üzerinde duran kadınlar"

Şu an New York’ta mı yaşıyorsunuz, Tel Aviv’de mi?

Bir yıl kadar New York’ta yaşadım. Şu an Tel Aviv’de yaşıyorum. Çok fazla seyahat ediyorum. Açıkçası New York’ta yaşadığım süre içerisinde çok model hayatı yaşadığımı söyleyemem. Çünkü kişisel ilgi alanlarım çok başka. Moda endüstrisinden olmayan, farklı sektörlerden, farklı işler yapan çok arkadaşım var. Sara Sampio dışında yakın model arkadaşım yok. 

Model arkadaşınız pek yok. Peki modayla aranız nasıl?

Model olmadan önce aslında modayla da çok ilgim yoktu. Ama işim gereği kendimi bu endüstrinin içinde buldum. Şu an modayla iç içeyim ama mesleğim bu olmasaydı modayla pek ilgilenmezdim. 

Türk modellerini ve Türk kadınlarını nasıl buldunuz?

Türk modellerini pek göremedim ama tanıştığım Türk kadınlarının hepsi çok güçlü, kendi ayaklarının üzerinde duran kadınlar.

"Favori yemeğim börek"

Türk yemeklerini nasıl buldunuz?

İsrail yemekleri ile Türk yemekleri çok benziyor. Her ikisi de çok lezzetli. 

Börek seviyormuşsunuz, doğru mu?

Sanırım böreği tek seven ben değilim, herkes çok sever, bayılıyorum. En favori yemeğim.

‘Tek bir güzellik tipi yok’

Devamlı formda kalmayı nasıl başarıyorsunuz?

Haftanın 4 günü spor yapıyorum. Özel bir antrenman hocam var. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum ama arada ufak tefek kaçamaklar da yapıyorum. Dengede tutmaya çalışıyorum. 

Yüzünüz için özel bir bakım uyguluyor musunuz?

Çok özel bir şey yapmıyorum. Bol bol su içiyorum ve çok uyumaya çalışıyorum. Bir de hep mutlu olmaya gayret gösteriyorum. 

Kendinizi güzel mi yoksa seksi olarak mı tanımlarsınız?

Seçim yapmasam, ikisi de olsam olmaz mı? (Gülüyor) 

Olur tabii...

Özgüvenin bir kadını seksi yaptığına inanıyorum. Sadece tek bir güzellik tipi yok. Birçok farklı güzellik var. Herkes farklı bir vücut yapısına sahip. Önemli olan kendinizi nasıl gördüğünüz ve nasıl hissettiğiniz. Mesela ben şu an kendimi seksi hissediyorum. 

Peki sizce dünyanın en seksi ve en güzel kadını kim?

Angelina Jolie. Hem güzel hem de seksi.

"Duyarlı erkek güçlüdür"

Babanız Fas, annenizse Rus kökenli. Kendinizi hangi kültüre daha yakın hissediyorsunuz?

Bu, benim için muhteşem bir şey. Doğu ve Batı 2 farklı kültür, bu çeşitliliğe sahip olmak bence büyük bir hediye. Bu durum beni daha açık görüşlü yaptı. Ayrıca diğer insanları, diğer fikirleri ve diğer kültürleri daha kolay ve daha istekli kabul etmemi sağladı. Her 2 kültüre de eşit derecede yakınlık hissediyorum. 

Sevgiliniz var mı?

Evet, bir erkek arkadaşım var. Bence güçlü olan erkek, hassas ve duyarlı olan erkektir. Sürekli gücünü ispatlama zorunluluğu olan değil. Benim erkek arkadaşım böyle biri. Hassastır ve sevgisini göstermekten korkmaz.

"İstanbul büyüleyici bir şehir"

İstanbul’u nasıl buldunuz?

İstanbul muhteşem, büyüleyici ve kozmopolit bir şehir. Birçok tarihi ve turistik yeri var. Dün akşam beni manzarası şahane olan bir restorana götürdüler. İstanbul’a ikinci gelişim, her geldiğimde çekimler için birkaç gün kalabiliyor ve gezemiyorum. Bu da beni çok üzüyor. Bir sonrakine daha uzun kalıp gezmek istiyorum. İnsanlar çok sıcakkanlı ve misafirperver. İsrail kültürüne de çok yakın. Çok farklı tarzlar iç içe yaşıyor

Söyleşi: Ömür Sabuncuoğlu

Shlomit Malka: Askerlik bana disiplini öğretti, Shlomit Malka: Askerlik bana disiplini öğretti

Yorum Yaz