Menü İcon

Sevcan Yaşar röportajında sırrını verdi: Siyah ve doğal

Sevcan Yaşar… Tescilli güzel, başarılı bir oyuncu… Şu sıralar Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Esra karakterine hayat veriyor ve ‘daha yolun başındayım’ dese de başarı çıtasını her geçen gün daha da artırıyor.

Röportaj Gazetesi

Sevcan Yaşar röportajında sırrını verdi: Siyah ve doğal

Güzel oyuncu Sevcan Yaşar ile kariyerini, planlarını ve hayallerini konuştuk…

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a nasıl dahil oldun?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  dizisi için deneme çekimlerine çağrıldım, sonrasında benimle çalışmak istediklerini öğrendim. Projeyi çok beğenmiştim ve  olmasını çok istemiştim. Haliyle çok sevindim. Şu günlerde de çalışma ortamımdan, insanlarından, içinde bulunduğum projeden çok memnunum ve gurur duyuyorum.

Oyunculuk hayallerin arasında var mıydı?

Tabi ki oyunculuk hayallerimden biriydi. Ama önceleri cesaretim olmadığı için ertelemiştim ve Ege Üniversitesinde biyoloji okumuştum. Daha sonra ne istediğimden emin oldum ve Yeditepe Üniversitesinde tiyatro okumaya başladım.

DAHA YOLUN BAŞINDAYIM

Dizide Esra karakterine hayat veriyorsun, karakterinin kilit noktaları neler?

Esra karakteri İlyas’la tanışana kadar normal  hayat süren normal bir kızmış ama İlyas’a aşık olduktan sonra çok farklı bir dünyayla tanışıyor. Aşkı için her şeyi yapabilecek ve her şeye katlanabilecek bir kız oluyor. Ve sanırım duygusal olarak güçleniyor yaşadıklarıyla… Nitekim de Ilyas’a zarar gelebileceğini öğrendiğinde Mahmut’la görüşmeye gitmesinden aşkla gelen; kimine göre deliliği, kimine göre cesareti, kimine göre aptallığı görebiliyoruz(Gülüyor)

Esra ve Sevcan’ın ortak noktaları var mı?

Esra ile benim ortak noktalarımız var. Ondaki aşkla gelen korkusuzluk ve İlyas’ a olan aşkı, tutkusu, sadakati ve inancı bana da oluyor. Ve ben de Esra gibi o dünyaya yabancıyım (Gülüyor) Karakterle beraber öğreniyorum.

Kariyer planların arasında bundan sonra neler var? Canlandırmak istediğin özel bir rol var mı?

eBir sinema filminde oynamak isterim. Daha önce böyle bir tecrübem olmadığı için beni heyecanlandıran bir düşünce şimdiler de… Diğer bir isteğim de tiyatro yapmak. Bakalım önce hangisi gerçekleşecek. Canlandırmak istediğim çok karakter var tabi ki daha yolun başındayım. Beni zorlayacak ve tipimi değiştirmem gerekecek karakterler beni heyecanlandırır.

MAKYAJ YAPMAYI SEVMİYORUM

Tescilli bir güzel olarak güzellik takıntıların, olmazsa olmazların var mıdır?

Meslek gereği çoğu zaman güzel görünmem gerekiyor ama o benim değil bizi izleyen insanların takıntısı (Gülüyor) Doğal olarak kendime dikkat ediyorum.

Sette cildin uzun saatler makyajlı kalmak zorunda, cilt bakımın için neler yapıyorsun?

Setten sonra makyajımı çok iyi temizlemeye dikkat ediyorum. Set dışında makyaj yapmayı pek sevmiyorum. Gece gündüz yaz kış 50 faktör güneş kremi sürmeden çıkmıyorum. Güneş dışında maruz kaldığımız ışıklarda cilde zararlı çünkü. Doğal yağlarla ve ürünlerle bakım yapıyorum.

Moda ve alışveriş konusunda ne durumdasın? Gardrobunun kurtarıcıları neler?

Alışveriş yapmayı sevmiyorum. O yüzden neye ihtiyacım varsa alıp çıkmayı seviyorum. Çoğu zaman ful siyah giymeyi seviyorum.

Formunu korumak için özel bir şeyler yapıyor musun? Sağlıklı beslenme ve spora ne kadar yakınsın?

Spor küçüklüğümden beri yapıyorum. Tekvando da mavi kuşaktaydım çocukken. Sonrasında hentbol takımındaydım ama berbat oynuyordum(Gülüyor) Şimdilerde Cardio, pilates ve yüzme… Kışın zaman ve mekan uygun olursa snow board yapmayı seviyorum. Sağlıklı kalmanın formülü çok basit aslında. Enerjiyi ilk üreticilerinden, bitkilerden ve tohumlardan almak lazım bana göre. Meyve sebze balık ağırlıklı besleniyorum. Zeytin yağı, ceviz yağı ve Hindistan cevizi yağı dışında yağ kullanmıyorum.

Söyleşi: İmge Balik

Sevcan Yaşar röportajında sırrını verdi: Siyah ve doğal, Sevcan Yaşar röportajında sırrını verdi: Siyah ve doğal

Yorum Yaz