Menü İcon

Sertab Erener: ''Eurovision'la kalplere dokundum''

Sertab Erener: ''Eurovision'la kalplere dokundum''

24 yılı geride bıraktığınız müzik yaşamınızda çok önemli başarılara imza attınız. Müzikal açıdan hedeflediğiniz noktada mısınız? 

Şükürler olsun ki hayat bana çok güzel bir kariyer verdi. İşimi çok severek yapıyorum ve işim sayesinde çok güzel insanlarla tanıştım, çok iyi şarkılar söyledim ve söylediğim şarkılarla kalabalıklara ulaştım. Bu da beni çok mutlu ediyor ama hayata geçirmek istediğim daha birçok hedefim var.

Opera eğitimi aldınız ama pop müziğe yöneldiniz. Neden böyle bir tercih yaptınız?   

Opera ve pop  iki farklı sarki soyleme tekniğine sahip. Operadan aldığım teknik donanımı yıllardır kullanıyorum, şarkılarımı söylerken. Bu da benim için büyük bir avantaj oldu. Opera benim hâlâ dinledigim bir müzik ama onun için bambaşka bir ruh, başka bir hayat tarzı gerekiyor. Ben o insan değilim. Kendi işlerini üreten, kendi cümlelerimi kuran biri olduğum için pop müziğe yöneldim. Doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Pop müzikte kendimi daha özgür hissediyorum.

Zor bir çocukluğunuz olmuş. Sürekli hastalığınızla mücadele etmek zorunda kalmışsınız. Müziğe yönelmenizde hastalığınızın etkisi oldu mu? 

İçine kapanık bir çocuktum. Bu hastalığın nedeni hala bilinmiyor. Birçok kolit hastasının karakterleri benzerlik taşıyor bence. Ölümle burun buruna geldiğim çok anlar oldu ama müzik sanirim beni iyileştirdi. Eğer hayatıma müzik girmeseydi, ilk albümü yapmasaydım, belki de aranızda olamazdım. İçimdeki müzik tutkusu sayesinde hastalığımla mücadele ettim ve iyileştim.

,

Yorum Yaz