Menü İcon

Serkan Çayoğlu: Sıkıldığım zaman çocukluğumun geçtiği yerde olmak isterim

Dizinin bu büyük başarısının sırrı dizide eğlenceli şekilde işlenen Öykü ve Ayaz aşkı olsa da Ayaz karakterini canlandıran Serkan Çayoğlu'nun da dizinin başarısında etkisi var.

Röportaj Gazetesi

Serkan Çayoğlu: Sıkıldığım zaman çocukluğumun geçtiği yerde olmak isterim

Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve müthiş bir genç izleyici kitlesini oluşturan eğlenceli dizi Kiraz Mevsimi'nin yakışıklı başrol oyuncusu Serkan Çayoğlu dizide Ayaz karakterini başarılı bir şekilde canlandırıyor. Dizinin bu büyük başarısının sırrı dizide eğlenceli şekilde işlenen Öykü ve Ayaz aşkı olsa da Ayaz karakterini canlandıran Serkan Çayoğlu'nun da dizinin başarısında etkisi var. Gerek yakışıklılığı gerek oyunculuğu ile gençleri özellikler genç kızları ekran başına toplamayı başaran dizinin her bölümü izlenme rekoru kırıyor.

Serkan Çayoğlu Reflex Dergisi'ne kendisi hakkında bütün bilinmeyenleri anlatmış.Bu bilgiler arasında ilgi çekici olanları da var.

İstanbul'da en çok vakit geçirdiğiniz yer ? 

Spor salonum.

İstanbul’un en güzel tarafı?

Bir yakadan diğer yakaya vapurla geçerken verdiği keyif

Şu an İstanbul’un neresinde olmak isterdiniz?

Anadoluhisarı’nda.

İstanbul’da vazgeçemediğiniz alışkanlık?

Sahilde sabah koşusu.

Sıkıldığınızda nerede olmak istersiniz? 

Çocukluğumun geçtiği yerde.

Görmek isteyip de henüz görmediğiniz yer neresi?

Küba

En çok kimi özlersiniz?

Annemi, babamı ve kardeşimi.

En sevdiğiniz yemek? 

Annemin mercimek salatası ve somon ızgara

En çok sevdiğiniz ses nedir? 

Dalga sesi.

Fotomodellikten oyunculuğa geçiş hikâyenizi paylaşır mısınız?

Modellik yaparken aynı zamanda okuduğum üniversitenin tiyatro kulübündeki oyunlarda yer alıyordum. Ancak o zamanlar sadece hobi olarak ilgileniyordum. Daha sonra Türkiye’ye gelip kamera önü dersleri almaya başladım ve bu sektörde profesyonel anlamda devam etmeye karar verdim.

Kiraz Mevsimi, izleyicilerin çok sevdiği bir dizi olmayı başardı, oynadığınız karakteri nasıl buluyorsun, benzer yönleriniz var mı?

Senaryoyu ilk okuduğumda karakteri çok sevdim. Ayaz; her ne kadar ukala görünse de aslında duygusal, disiplinli ve kariyeri konusunda oldukça titiz bir adam. Ben de kariyerim konusunda titiz ve disiplinli biriyim. Benzer özelliklerimiz bunlar diyebilirim.

Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz? 

Senaryoyu okuduktan sonra aldığım eğitimler doğrultusunda çalışmış olduğum isimlerden öğrendiğim tekniklerle role hazırlanıyorum. Öğrenmem gereken ve kendimi geliştirmem gereken birçok husus var bu sebeple sürekli olarak oyunculuk adına çalışmalar yapıyorum.

Set ortamınız nasıl?

Sette çok keyifli ve samimi bir ortamımız var. Açıkçası bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü biz gerçekten iyi bir ekip olduk. İşimizi severek yapıyoruz. Uzun süredir birlikte çalışıyor gibiyiz. Bu sebeple de enerjimizin ekrana da iyi yansıdığını düşünüyorum.

Bu işi Türkiye’de yapmanın en zor yanları neler? 

Bu yolun henüz başındayım ancak Türkiye’de oyuncu olmanın en zor yanı uzun çalışma süreleri. Umarım zamanla bu durum minimum seviyeye iner.

Benim için dönüm noktası dediğin an nedir, paylaşır mısınız? 

Almanya’dan Türkiye’ye gelişim dönüm noktam sayılabilir. Ancak tam anlamıyla bir dönüm noktası diyemem. Çünkü hedeflerim doğrultusunda ilerliyorum ve başarıya ulaştıkça kendime belirlediğim hedeflerim artıyor.

Neler yapmayı seversiniz, nasıl vakit geçirirsiniz? 

Çoğunlukla arkadaşlarım ve ailemle vakit geçiririm. Daha önce gitmediğim yerleri görüp yeni mekânlar keşfetmeyi severim. Konser ve festivallere katılmaktan keyif alıyorum. Bana en iyi gelen şeylerden biri spor yapmak. Bunların dışında yeni enstrümanlar öğreniyorum.

Sürekli ekran karşısında olan biri olarak, bedeniniz sizin için önemli. Neler yaparsınız formunuzu korumak için?

Fırsat buldukça spor yapıyorum. Sürekli olarak yaptığım sabah koşuları ve yürüyüşlerim var. Bir rutin tutturduğunuzda zaten formda kalabiliyorsunuz. Tabii ki sağlıklı beslenmem benim için bir avantaj oluyor.

Söyleşi: Reflex Dergisi

,

Yorum Yaz