Menü İcon

Serenay Sarıkaya: ''Bir şeyleri değiştirmek istiyorsan cesur olmak zorundasın! ''

Serenay Sarıkaya: ''Bir şeyleri değiştirmek istiyorsan cesur olmak zorundasın! ''

Büyük başarı yakalayan “Medcezir” dizisinden sonra bir sinema filminde rol aldınız. Ve verdiğiniz aranın ardından televizyon yerine dijital platforma iş yapmayı tercih ettiniz. Bu durum ilk etapta riskli gelmedi mi?

- İş seçerken şimdiye kadar hep yüreğimi dinlemeye çalıştım. Kendime sorduğum soru da hep “Bu senaryo, bu karakter beni heyecanlandırıyor mu?” oldu. Hiç bilmediğim bir dalda böylesine bir yetkinlik kazanacak olmak, hem ruhen hem bedenen beni disipline etti ve çok heyecanlandırdı. Bugüne kadar oyunculuğumu ve beni en çok motive eden nokta da budur; her seferinde yeni bir ben keşfedebilmek, sınırlarımı görmek... Ben bu kadar derinden heyecanlanıp, hissettiysem karakteri, bu duygular seyirciye de mutlaka geçecektir diye düşündüm. Tabii ki hepimizin korkuları vardır ama bir şeyleri değiştirmek istiyorsan cesur olmak zorundasın.

Dijital platforma iş yapmaya nasıl ikna oldunuz?

- Özgün işler yapmak adına tek seçenek buydu. Dünya da artık buraya doğru gidiyor. Bu platformun başarıya ulaşacağına gerçekten çok inandım. Ve üzülerek söylüyorum ki; çalışma şartları açık ara çok daha iyi. Bu da gerek oyuncuyu, gerek senaristi, gerek yönetmeni, gerek ekibi motive eden bir şey tabii ki... Sektöre bir umut olduğunu düşünüyorum. Alıştığımız kalıpların dışında işler yapabilmek, daha cesur kararlar alabilmek için kurulmuş bir platform. Hepimiz için...

,

Yorum Yaz