Menü İcon

Selma Teyze Enis Arıkan: ''Videoları paylaştığımı önce gizledim''

Selma Teyze Enis Arıkan: ''Videoları paylaştığımı önce gizledim''

Sosyal medyada paylaştıkları videolarla hepimizin ailesinin bir parçası haline gelen bir anne-oğul onlar: Selma Teyze (Arıkan) ve Enis Arıkan. Doğal komiklikleri, her anından samimiyet fışkıran halleriyle antidepresan etkisi yaratıyorlar. Yetenek abidesi oyuncu Enis Arıkan öz kardeşim gibidir, birbirimize seslenme şeklimizle ‘sevdiceğim’dir. Tiyatro fuayesinde tanıştığım Selma Teyze de tıpkı videolarda gördüğünüz gibi sıcacıktır, anaçtır. Geçenlerde paylaştıkları bir videoda “O kadar röportaj teklifi geliyor, hiçbirini kabul etmiyorsun” diye isyan ediyordu Selma Teyze, Enis’e. Hazır Anneler Günü de gelmişken, Enis’ten “Tamam”ı kaptım ve soluğu evinde aldım.

‘Anne kediyi delirtme!’

Kapıyı açar açmaz “Annem star ya, hâlâ gelemedi” dedi Enis. Bir süre sonra Selma Teyze belirdi kapıda, kendi elleriyle yaptığı leziz pideler, tavuklu salata ve elmalı tartla. Enis’in “Yakışıklı torunum” diye seslendiği kedisi Miu’yla, Enis’ten yükselen “Anne kediyi delirtme!” sesleri eşliğinde aşk yaşadıktan sonra başladık sohbet etmeye. Bildiklerim vardı, hiç bilmediklerimi de öğrendim bu vesileyle. Mesela gençliği Giresun’da geçen Selma Teyze, lise yıllarında 4 Mehmet’ten oluşan Mehmetler Grubu’yla birlikte sahneye çıkıp akordeon çalarmış. Babası iflas ettikten sonra ördüğü kazaklarla 2 sene ailesini geçindirmiş. Yine o yıllarda yünden bikiniler örer, gelinlikler diker, çok şık bohçalar hazırlarmış.

“İnsanın bu hayatta gözünü neye açtığı çok önemli” derim hep. Selma Teyze’yi daha yakından tanıdıktan sonra iyice anladım ki Enis de şanslı çocuklardan, gözünü güzel sevilmeye açanlardan... Sevmek ve sevilmek için yaratılmış bir anne-oğul onlar. Foto muhabiri arkadaşım Akıncan Abadan sohbetimiz bittikten sonra bana “Hayatta bu kadar iyi ve samimi çok az insan tanıdım” dedi. İyi ki varlar, iyi ki...

,

Yorum Yaz