Menü İcon

Selda Topal, sahaların yıldızı eşi Mehmet Topal'ın bilinmeyenlerini anlattı

Fenerbahçeli Mehmet Topal sahada savunmasına, eşi Selda da yazdığı kitaplarla böbrek hastalarına destek oluyor. Selda Topal verdiği röportajda eşi Mehmet Topal'ın bilinmeyenlerini anlattı.

Röportaj Gazetesi

Selda Topal, sahaların yıldızı eşi Mehmet Topal'ın bilinmeyenlerini anlattı

Eşinizle nasıl tanıştınız? O zaman hangi kulübün oyuncusuydu?

Çok sevdiğimiz ortak bir büyüğümüz sayesinde tanıştık. Mehmet  Galatasaray’da oynuyordu. Biz bir araya gelerek bir bütünü oluşturduk. Bir parçamız eksikti, onu da oğlumuz Mehmethan tamamladı. Dört buçuk yıldır evliyiz.

Size nasıl evlenme teklif etti?

Özel bir evlilik teklifi olmadı. Eşim yurt dışına transfer olunca her şey çok hızlı gerçekleşti.

En sevdiğiniz özelliği hangisi?

Bir çocuğun saflığındaki temiz kalbi, mertliği ve en önemlisi de alçak gönüllülüğü. İyi bir eş, şahane bir baba ve iyi bir insan…

MEHMET-TOPAL-DOGUMGUNU4-300x194

Eşinizin sizi en çok mutlu ettiği an hangisiydi?

Beni mutlu etmek için uğraştığı her dakika! Tek bir örnek vermek yaşadığım diğer anlara haksızlık olur.

Eşinizin değiştirmek istediğiniz bir özelliği var mı?

Ona “Hayır” kelimesini söyletebilmeyi çok isterdim. Mehmet kimseye “Hayır” diyemez. Bu yüzden kendisini çok hırpaladığını düşünüyorum. Her şeye, herkese yetişebilmek için çabalar.

Kaybettikleri karşılaşmalardan sonra eve geldiğinde genelde ne yapar?

Elbette üzgün olur. Özellikle ilk zamanlarda konuşmazdı pek ama zamanla daha bir kabullenir oldu. Artık üzülmek yerine analiz yapıyor.

Maçlarla ilgili onu eleştirdiğiniz olur mu?

Tabii ki. Objektif ve adil bir seyirciyim. Hatalarını da başarıları kadar konuşabiliyoruz. Yaptığı faulü de kaptırdığı topu da konuşuyoruz.

Eşinizin sezon içinde yoğunluğu devam  ederken sizin bir gününüz nasıl geçiyor?

Türk Böbrek Vakfı’ndaki işlerim ve diğer sosyal sorumluluk projeleri için yoğunlaştığım dönemlerde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Mehmethan çok duygusal bir çocuk olduğu için babasının olmadığı zamanlarda onu iki kat ilgiyle beslemeye çalışıyorum. En büyük tutkumuz onunla at binmek…

14-300x194

Kitap yazmaya nasıl başladınız?

Almanya’dan Türkiye’ye geldiğimizde Türkçemi düzeltmek için başladığım kafiyeli cümleler kurma çalışmaları şiir yazmama temel oluşturdu. Daha sonra yazdıklarımı kitap haline getirdim. Sakın yanlış anlaşılmasın, bu kitaplar benim duygularımın dizelere dökülmüş halidir; efsane şairlere haksızlık etmiş olmak istemem.

Kitaplarınızın gelirleriyle yardım kuruluşlarında neler yapıldı?

Son kitabımın geliriyle Türk Böbrek Vakfı’na altı adet diyaliz cihazı alındı. Bir diyaliz cihazından her gün altı kişinin faydalandığını düşünürsek, tablo çok güzel. Yeni kitabımın geliriyle bir köy okulunu baştan aşağı yenilemek istiyorum.

Söyleşi: Hilal Gülyurt

,

Yorum Yaz

Yorumlar

Hayrunisa Söner 2017.10.10 22:39

bence mehmet selda çifti çok yakışıyorlar