Menü İcon

Selçuk İnan: ''Belki ukalalık olacak ama futbolcu olacağımı biliyordum''

Selçuk İnan: ''Belki ukalalık olacak ama futbolcu olacağımı biliyordum''

İskenderun’da Münir İnan’a ait küçük bir mahalle bakkalı… Münir Bey yıllar sonra Süper Lig’e damga vuracak Selçuk İnan’ın babası. Yıl 1994. Selçuk henüz dokuz yaşında. Selçuk bakkal çırağı ama aynı zamanda o bakkalın vârisi. Aslında baba Münir İnan’ın hayali daha büyük: Bir market açıp, oğlunu başına geçirmek.

Ama Selçuk İnan’ın aklı gofret satışlarında değil, futbol topunda… Bakkalda alışverişe gelen çocuklar, kolalarını ve gofretlerini aldıktan sonra çıkıp gidecekler; Selçuk da kepenkleri indirip her zaman yaptığı gibi oraya şut çekecek. Sonra hemen bakkalın yanı başındaki sahada maç yapan Karaağaçspor’lu abilerini izleyecek.

Selçuk, 10 yaşında. Artık kenardan izlediği abileriyle birlikte oynamak için Karaağaçspor’un seçmelerine giriyor. Kendinden iki-üç yaş büyüklerin arasında olmasına rağmen Recep Altın hocanın gözüne girmeyi başarıyor. Ancak tablonun rengi bu kadar pembe olmayacak. Önce baba Münir İnan karşı çıkacak futbolcu olmasına. “Bu işte gelecek yok” diyecek. Çünkü kendisi de aynı yollardan geçmiş ve Adana Demirspor’a futbol oynamaya gidecekken babası tarafından engellenmiş. Selçuk idmanlara gidemesin diye antrenman saatlerinde oğlunu bakkalda yalnız bırakacak.

,

Yorum Yaz