Menü İcon

Sedat Peker: Sayın Cumhurbaşkanı'na Oy Vermekten Daha Mantıklı Ne olabilir

Sedat Peker verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ve Ülkücü camia hakkında sorulan sorulara cevap verdi. Sedat Peker röportajda çok konuşulacak da bir açıklama yaptı.

Röportaj Gazetesi

Sedat Peker: Sayın Cumhurbaşkanı'na Oy Vermekten Daha Mantıklı Ne olabilir

Sedat Peker'den çok konuşulacak açıklama;

Sedat Peker verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP ve Ülkücü camia hakkında sorulan sorulara cevap verdi. Sedat Peker röportajda çok konuşulacak da bir açıklama yaptı. Peker, MHP’nin iktidar ortağı olduğu dönemde Ülkücü kadroların pasifize edildiğini iddia etti.

10 yılı aşkın bir süre cezaevinde kaldınız sonrada serbest bırakıldınız suçunuz neydi? Ceza aldınız ve devam eden davalarınız var mı? 

Suçum, bazı fincancı katırlarını ürkütmemdi. Devam eden Ergenekon ile alakalı iki davam var. 

10 yıl cezaevinde kalmanıza rağmen sizi hayata umutla bakan güler yüzlü ve enerji dolu bir insan olarak görüyoruz bunun sırrı sizce nedir? 

Ben hayat mücadeleme başlarken; “İnsanlar, inandığı değerlere inandığı oranda hizmet eder, hizmet ettiği oranda da bedelini öderler.” öğretisini kendime yol rehberi edinmiştim. Bu sayede her zaman güçlü, dik ve mutlu bir şekilde hayata bakabildim. 

Ebediyette intikal etmiş Abdullah Çatlı ve Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere Ülkücü Camia’nın sevilen isimlerinin kabirlerini on binlerce arkadaşlarınızla ziyaret ediyorsunuz. Kamuoyu merak ediyor bunun amacı nedir?

Bu ülkeye inandığımız davaya hizmet etmiş olan dava adamlarının kabirlerini ziyaret etmek, her şeyden önce bizim vefa borcumuzdur. Ayrıca MHP üst yönetiminin bu isimleri unutturmak gayretine de bir karşı duruştur.

MHP üst yönetimine ülkücüler hakim oluncaya kadar mücadelemiz devam edecek diyorsunuz.Netice alacağınıza inanıyor musunuz? Sizi MHP ile karşı karşıya getiren sebepler nelerdir?

Netice alıp alamayacağımız hiç önemli değil. Önemli olan bir duruş belirleyebilmek ve de MHP üst yönetimine esir olmadığımızı, üzerimizde hiçbir yaptırımlarının olmadığını söyleme gayretidir. Benim mücadele etmiş olmam bana yeter. Netice kaderin elindedir. Sonuç her ne olursa olsun gelecekteki nesiller tasdik edeceklerdir ki; ben mücadeleden korkmadım. Miskin ve ruhsuz bir yaşamdansa mücadeleci bir yaşamı seçtim.

Ülkücülerin bir kısmı Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediler. Sizce bunun nedeni nedir? 

Adnan Bey, bizim ülkemizde ki milliyetçi muhafazakâr dünya görüşüne sahip olan insanların %70’i zaten Ak Partiye oy veriyor, kalan %30'u ise MHP’ye oy veriyor. Kimin tarafından gündeme getirildiği belli olmayan bir kişiye oy verip, Siyonist politikalara hizmet etmektense Sayın Cumhurbaşkanı’na oy vermelerinden daha mantıklı ne olabilir. 

Türkiye’nin Türk Cumhuriyeti ile ilişkilerini yeterli buluyor musunuz? 

Her gün Türk Cumhuriyeti ülkeleriyle ilişkilerin artarak devam etmesi mutluluk verici ancak yeterli değil. 

BBP- MHP birleşmesi ya da seçim ittifakı olmalı mı, olabilir mi? 

MHP ve BBP’si üst yönetimleri aynı lobi tarafından yönetildiği için zaten şu anda böyle bir çalışma bu lobi tarafından yapılmaktadır. 

1980 öncesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütünlüğü, milletin huzuru için 4500 şehit veren Ülkücü Camia ülke yönetiminde hak ettiği yere gelebildi mi?

Milliyetçi-muhafazakâr dünya görüşüne sahip ülkücü kadrolar, devlet bürokrasisinde en iyi noktalara geldiler. Ancak bu başarıda en çok emeği olan Rahmetli SayınTurgut Özal’ın ANAP’ı, Sayın Tansu Çiller’in Doğruyol’u ve de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti’si tarafından olmuştur. Merak edenler araştırabilirler. 57. hükümet döneminde yani MHP’nin iktidar ortağı oldu dönemde Ülkücü kadroların çoğu devlette pasifize edilmiştir. (Bu da 57. hükümetin en büyük günahlarından bir tanesidir.)

Siz MHP’nin yöneticilerini mi yoksa uyguladığı politikalarını mı beğenmiyorsunuz? Sizce nasıl bir MHP yönetim şekli olmalı? 

Ben MHP’nin üst yönetiminin uyguladığı politikaları beğenmiyorum. Devlet içinde yetişmiş 35-55 yaş arasındaki nitelikli kadroların MHP’ye davet edilerek, bu üstün vasıflı genç arkadaşlarla yola devam edilmesi gerektiğine inanıyorum.(Ancak o zaman tüm ülkücüler partiye hizmet edecektir.)

Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz? 

Birçok kez söylediğim gibi asla düşünmüyorum. siyaset beni mutlu edecek bir şey değil. Ben şu an olduğum insan olmaktan zaten yeterince mutluyum.

Önümüzdeki genel seçimde Türkiye genelindeki milyonlarca takipçinizi, seveninizi bir partiye yönlendirecek misiniz yoksa partiler üstü mü kalacaksınız?

Tük- İslam Davası’na hangi parti hizmet ederse ben ve sevenlerim o partiye hizmet edeceğiz. Ancak şunu çok iyi biliyorum ki Şefkat Çetin ve avanesi MHP’den ayrılmadığı sürece o partiye asla oy vermeyeceğiz.

1980 öncesi Merhum Alparslan Türkeş’in kurduğu Hergün gazetesi’nde; “Ülkücü Camianın Gözde REİSİ, MHP'yi Değişime Zorluyor.” başlıklı haberimiz üstüne genel merkez başta olmak üzere teşkilat mensuplarından büyük tepki aldık. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Sayın Adnan Bey, ben doğru bildiğimi söyledim. Sizde bunu haber yaptınız. Birilerinin sesini fazla çıkarıyor olması doğrunun varlığını yok etmez. Sizi cesurca yapmış olduğunuz bu haberden dolayı saygıyla selamlıyorum. Cennetmekân Başbuğ’un kurduğu Hergün Gazetesi’nin inşallah günlük gazete olarak yayın hayatına devam etmesini YÜCE ALLAH’tan dilediğimi bilmenizi istiyorum.

Söyleşi: Hergün Gazetesi

Sedat Peker, Daha Mantıklı Ne olabilir,

Yorum Yaz