Menü İcon

Eylül: ''Yaratıcılık damarımın tükeneceğini sanmıyorum''

Eylül: ''Yaratıcılık damarımın tükeneceğini sanmıyorum''

Ankara doğumlu genç şarkıcı Eylül, ortaokul ve liseyi Ankara'da okudu. Daha sonra İngiltere'de 2 yıl hukuk okudu ve bölüm değiştirip felsefeye geçti. Felsefeden mezun olup Türkiye'ye döndüğünde İstanbul'a taşındı. İlkokul yıllarında başlayan müziğe ilgisini üniversite yıllarında profesyonel bir iş olarak yapmaya başladı. Yoğun ve yorucu bir temponun ardından "Kalk Git" adlı klibi yayınlandı.

ÇEKİNGEN VE DÜRÜST BİRİYİM

Nasıl bir karaktere sahipsin? Neler yapmayı seversin ya da sevmezsin?

- İnsanın kendi karakterini anlatması zor ama dürüst ve çekingen bir insan olduğumu düşünüyorum.
Dürüstlük kıymetli bir şey bence ve çekingenlik kimi zaman dürüst olmayı zor kılabiliyor. Okumayı, evde vakit geçirmeyi ve sevdiğim insanlarla beraber olmayı seviyorum. Gezmekle tozmakla pek işim yok ama kendimi yeni yerler görmek konusunda biraz zorluyorum çünkü kendi kendime vakit geçirmeyi sevmem biraz üşengeçliğimden kaynaklı sanırım.

Müzik yolculuğun nasıl ve ne zaman başladı?

- İlkokul yıllarında piyano çalmaya ve müzik eğitimi derslerine başladım; teori, solfej, müzik tarihi... Ortaokul yıllarında ise ergenlikle beraber beste yapmaya başladım, hiç bırakmadım. Bunun yanı sıra birkaç sene bandoda trombon çaldım, koroda şarkı söyledim.

Lisede ise kompozisyon dersleri aldım. Üniversite sonrası da müzikle profesyonel olarak ilgilenmek istediğime karar verdim.

,

Yorum Yaz