Menü İcon

Şahan Gökbakar: ''Recep İvedik 5, yakında sinemalarda''

Şahan Gökbakar: ''Recep İvedik 5, yakında sinemalarda''

‘Recep İvedik 5’, 16 Şubat’ta vizyona girecek. Şahan Gökbakar, seyircinin filme vereceği tepkinin, sinema sektörüyse yaşanacak hareketin heyecanını yaşıyor...

‘Recep İvedik’in rakamları size ne ifade ediyor? Bakınca ne hissediyorsunuz?

Bu rakamlar aslında başarımızın sayısal göstergesidir. Yıllardır sürdürdüğümüz bir başarı hikâyesinin rakamları. 2008’de başlayan ve büyük ses getiren bu proje, oluşturduğu etkiyi artırarak devam ediyor. Rakamlar bu serüvenin kilometre taşlarıdır.

‘Recep İvedik’in çıkış kaynağı nedir?

Televizyona program yaptığım işten ve hayatımdan pek memnun olmadığım bir dönemde kendi istediğim tarzda bir kariyer yapabilmek için sinema alanına geçmeye karar verdim. O dönem Youtube’da en çok izlenen skeçlerimden biri olan ‘Recep İvedik’ tiplemesine film yapma fikri doğdu. Togan’la (Gökbakar) kolları sıvadık ve ilk senaryomuzu oluşturduk. Senaryoyu hayata geçirebilmek için paraya ve ekibe gereksinim duyuyordum. Projeyi o dönem birçok yapımcıya götürdük ama kabul eden olmadı. Proje şans eseri, tesadüfler sonucu Faruk Aksoy’la buluştu. Başlarda pek kimsenin önem vermediği bu proje hayata geçtikten sonra Türkiye’nin en çok izlenen filmi oldu ve 9 yıldır şampiyonluğunu koruyor.

‘Önyargılar kırıldı’  

‘Recep İvedik’in yaşayacağı serüvenleri nasıl belirliyorsunuz?

Konular ‘Recep’i bir dünyanın içinde hayal etmemizle ortaya çıkıyor. Örneğin “Recep şuraya gitse ne komik olur değil mi?” gibi bir cümle kuruyorum ve üzerine Togan’la yaşanacak serüveni günlerce konuşuyoruz. Bütün filmlerimizi bu şekilde çektik. ‘Recep’i istediğimiz bir dünyada hayal ediyoruz.

,

Yorum Yaz