Menü İcon

Saba Tümer: Hayatıma Heyecan Katmak İstedim

Saba Tümer bir yarışma programıyla geri dönüyor; Saba ile Oyuna Geldik! "Bunu ancak ben yapardım. Her hafta 6 ünlüyü stüdyoya kimse getiremezdi" diyor ve ekliyor "Artık kendi hayatıma ve konuğun hayatına bir heyecan katmak istedim.”

Röportaj Gazetesi

Saba Tümer: Hayatıma Heyecan Katmak İstedim

Saba Tümer bir yarışma programıyla geri dönüyor; Saba ile Oyuna Geldik! "Bunu ancak ben yapardım. Her hafta 6 ünlüyü stüdyoya kimse getiremezdi" diyor ve ekliyor "Artık kendi hayatıma ve konuğun hayatına bir heyecan katmak istedim.” 

Oyuna geldik adlı yeni programınız hayırlı olsun. Nasıl bir iş bekliyor bizi? 

15 Nisan'da TV8’de başlıyor; saat 23.00'den sonra. Çok değişik, eğlenceli bir program geliyor. Altı ünlü konuğumuz olacak. Bana eve sohbete gelmişler ve hep beraber oyunlar oynuyoruz tadında. İzleyiciyi yatağa mutlu göndermek istiyoruz.  

Kaç ayrı etap var? 

Altı farklı etap var. Bir tanesinde iki ünlünün yüzünü içiçe geçireceğiz mesela; ortak noktaları birinin soyadı ötekinin adı olacak; Saba Tümer Metin gibi. Lay lay lom bölümünde çalınan şarkıyı bilmeye çalışacaklar. Toplam 35 oyunumuz var; hep değişecek.  

Neden TV8’de böyle bir oyun programı da talk show değil? 

Bunun içinde talk show da var aslında; ikisi bir arada. Zaten 20 yıldır herkesle herşeyi konuşuyorum. Artık birazcık kendi hayatıma da konuğun hayatına da bir heyecan katmak istedim. Daha değişik ne yapabilirim diye bayağı bir zamandır kafa patlatıyordum. Bu formatı bulunca da, "Tam benlik, bunu ancak ben yaparım. Altı ünlü konuğu da her hafta programa kimse getiremez yani" dedim. 

Şimdiye dek sanırım üç bölüm çektiniz. Kimler konuk oldu?

Hande Ataizi, Mithat Can Özer, Tuba Ünsal, Sertab Erener, Gonca Vuslateri, Ayşe Hatun Önal vb.  

Bomba isimler var mı? Bir Arda Turan mesela... 

Tabii gelecek.  

Program adı size mi ait, bayıldım? 

Ekipçe bulduk, ben de seviyorum. 

Her zaman saf bir tarafım var 

Oyuna gelir misiniz yoksa külyutmaz tiplerden misiniz? 

Her canlının bu sektörde birkaç kere oyuna gelmişliği vardır (Gülüyor)... Karşımdaki arkadaşımsa, iyi niyetine inanıyorsam kanıyorum; o da golü atıyor diyelim. Bu saatten sonra inşallah olmaz ama daha bir akıllandım.  

Saf bir tarafı kalır ya insanın... 

Tabii, o saf tarafımı yenemedim daha. O hep var. İnsanlara güvenmek istiyorum çünkü. 100 puan vererek başlıyorum karşımdakine. Ya 100'de kalır ya 50'ye iner.   

Söyleye söyleye hala evlendiremedik sizi... 

Ne zaman ki kimse bu sorunun yanıtını merak etmeyecek, o zaman evleneceğim. Evlenirim ya ne olacak; gencim, güzelim, başarılıyım.  

Evlilik artık umurunuzda değil mi yoksa istiyor musunuz? 

Evlilik hiçbir zaman umrumda olmadı. Ben evlenmek istiyordum da evlenemedim diye bir şey yok. Denk gelmedi, bu saatten sonra denk gelirse de evlenirim yani. Bu kadar çok insan istiyorsa kırmayalım (Gülüyor)... 

Aday var mı? 

Aday hep var... Erkekler bende hayallerindeki kadını buluyor da ben hayallerimdeki erkeği bulamadım.  

Erkekte aradığım şey samimiyet 

Nasıl biri aradığınız? 

Biraz saygı biraz dürüstlük... Aslında ne biliyor musun? Samimiyet! İlişkinde de 100 puan vererek başlıyorsun, bir bakıyorsun 70'e 80'e inmiş. 70-80'le de uğraşmayayım; 100'lük gelsin. Bu saatten sonra olacaksa zaten tam olacak. En bilinçli yaşımda en güzel evliliği yapacağım.

Söyleşi: Banu Duran

,

Yorum Yaz