Menü İcon

Röya: Gülşen’e aşık oldum

Daha önce ‘Gemiciler’ ve ‘Gönder’ şarkıları ile müzik piyasasına adım atan Röya, bu kez söz ve müziği Gülşen, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu imzası taşıyan ‘Kesin Bilgi’ ile karşımızda.

Röportaj Gazetesi

Röya: Gülşen’e aşık oldum

Yani şu sıralar sürekli “pes ettim feshettim sözlerimi söylemedim sayılsın…” diye mırıldanıyorsanız sebebi güzel sesli Röya’dır, kesin bilgi yayılsın!  Hal böyle olunca, enerjisi ve samimiyeti yerinde Röya ile bol gülücüklü bir röportaj yaptık.

Aslında uzun yıllardır piyasadasın ama ‘Kesin Bilgi’ ciddi bir çıkış yaptı ve sanki bu sefer daha çok tanınmanı sağladı. Bunun sebebi ne olabilir?

4 yıl oldu… Bence  bütün işlerimiz ayrı güzeldi ama tüm samimiyetle söyleyebilirim ki ben bir Azerbaycanlı olarak burada işini en iyi yapan, kendine, işine saygısı olan insanlarla çalışıyorum; bu harika bir şey. Ekibimle çok sey yapacağız. El ele güldüreceğiz, ağlatacağız.

GÜLŞEN’İ İZLEDİKÇE AŞIK OLDUM

Kesin Bilgi’nin sözleri Gülşen, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu imzası taşıyor. Nasıl kesişti yollarınız, biraz bahseder misin?

Gülşen’i çok severim, Ozanı da tabi… 3 yıl önce yüzyüze tanıştık. Gülşen’de kendimi hissettim. Bakü’de Gülşen konseri yaptık. 3 saat  boyunca izledikçe ben de aşık oldum ona. (Gülüyor) Kesin Bilgi’yle başladı, devam edecek. (Gülüyor) Onlara saygım, sevgim tükenmez.

Kesin Bilgi bir single olarak piyasaya çıktı, peki albüm? Yakın zamanda planlar arasında var mı?

Biraz erken şuan. Röya kim daha yeni göruyor insanlar. Hepsine aynı ilgiyle, şarkılara da zarar vermeden, kendimi her seferinde özenle her şarkıda ifade etmek istiyorum.  Biraz daha var yani. (Gülüyor)

SONER SARIKABADAYI BENİ İNANDIRDI

Azerbaycan müzik piyasasıyla Türkiye arasında fark var mı? Seni zorlayan, alışamadığın durumlar oluyor mu?
Çok büyük farklar var tabi. (Gülüyor) Ben de misafir edeyim sizi bir gün orada da konuşalım (Gülüyor) ama değişmeyen tek şey duygular…  Orada neysem burada da oyum. Şahsen zorlanmıyorum. Belki sadece kelimeler, onları da vücut diliyle çözüyorum. (Gülüyor)

Daha önce Soner Sarıkabadayı ve Mustafa Ceceli ile de çalışmıştın. Her seferinde en iyileri tercih ettiğine bakılırsa en iyisini bulmak için biraz hırslısın diyebilir miyiz?

Hırs güzel bir şey ben. Hırslı bir kadınım evet. Azerbaycan’da da iyi isimlerle çalıştım, iyi şarkılar seçtim. Soner benim köprüm oldu, o beni inandırdı. O benim kardeşim, ondan hiç utanmam. (Gülüyor) Yakında belki bir sürpriz yaparız. (Gülüyor)

Senin için Azarbaycan’ın Rihanna’sı diyorlar bir de. Peki Türkiye’de kendine rakip gördüğün birileri var mı?

Öyle bir şey söyleyemen ama benden yüksek, güzel işler var. Saygım sonsuz ama bizde  iddialı geliyoruz. Onlar da benim sevdiği insanlar. (Gülüyor)

DELİ BİR KADINIM

Klipte eski sevgilinin arabasını parçalayan, tabiri caizse arıza bir kadını canlandırıyorsun. Gerçek hayatta ilişkilerinde nasıl bir Röya var?

Gerçek hayatta böyle zararlar vermem ben ama çok kıskancım, ne yalan söyleyeyim bence bu hafif kalır (Gülüyor

Ünlü bir Röya, bir de anne olan Röya var karşımızda. Bu ikisi arasındaki dengeyi nasıl sağlıyorsun?  

Hem anne hemde artık devlet sanatçısı unvanı aldım çok şükür. Dengeyi galiba iyi bakmakla sağladım ben. Annelikle mukafatlandırıldım. Sesim bana hediye, bunlar bana sevgi getirdi. Bu saydığım 3 şey birbirine çok aşık, ben de onlara.

Sağlıklı beslenme senin için ne ifade ediyor? Dikkat eder misin beslenme şekline?

Yalan soylememem lazım. (Gülüyor) Pek dikkat etmem. Bir dönem çok yerim, bir dönem yemem. Duygusal durumlarım cok etkiliyor.

Peki spor hayatının neresinde, fiziğine katkısı var mı?

Türkiye’ye gelip gittiğimden beri pilates yapmaya, daha sebze ağırlıklı beslenmeye başladım. Zaten yerinde durmayan biriyim, e bir de çocuk var. (Gülüyor) Ama ekibime söz veriyorum, istikrarlı spor yapmaya başlıyorum.(Gülüyor)

Gerek fotoğraf çekimlerinde gerekse kliplerinde her zaman cesur ve iddialı bir tarzla karşımızdasın. Özel hayatında durum nasıl? Gardrobunun vazgeçilmez parçası hangisi?

Ben fotoğraflarda ki kadınım ama ikizler burcuyum. Benim içimde 10 ayrı insan var. Cesurum, evet iddialıyım, deli bir kadınım ben. Tam  bir alışveriş canavarıyım. Bizde öyle bir durum olmuyor maalesef, her şey vazgeçilmez ama uzun elbiselerden sıkıldığiı bir dönem diyebilirim.

Söyleşi: İmge Balik

Röya: Gülşen’e aşık oldum, Röya: Gülşen’e aşık oldum

Yorum Yaz