Menü İcon

Quincy Jones: Trump cahilin teki, kızıyla flört ettim!

28 Grammy ödülü kazanan ve Ohio'da Rock and Roll Hall Of Fame adlı bir müze açan, Michal Jackson'ın en çok satan albümlerini yapan dünyaca ünlü müzik efsanesi 84 yaşındaki prodüktör Quincy Jones son röportajında çok konuşulacak söylemlerde bulundu.

Röportaj Gazetesi

Quincy Jones: Trump cahilin teki, kızıyla flört ettim!


85 yaşına girmesine az bir süre kala Quincy Jones hala hızlı yaşıyor. Netflix'te yayınlanmak üzere hayatı belgesele çekiliyor, CBS kanalının yaptırdığı özel bir programda Oprah Winfrey'e konuk oluyor vs... Tüm bu projeler son derece eğlenceli ama Vulture Magazine'e verdiği röportaj bence en efsanesi. "Söylediğim her şey doğrudur" diyor Quincy ve bu doğrular nedense hep küfürlü cümlelerle dile getiriliyor. "Dur yahu, fazla ileri gittim" demiyor hiç, asla geri çekilmiyor, delicesine kazıyor geçmişi. Michal Jackson'dan The Beatles'e, oradan Donald Trump ile anılarına kadar uzanan röportajında, tüm bu isimler hakkında acayip komik ve samimi laflar ediyor.

Michael Jackson'ın kişisel sorunları sorulduğunda Quincy şunları söylüyor: "Plastik cerrahi merakı yüzünden onu öldürebilirdim adamım! Her zaman kendini haklı çıkaracak bir sebep bulurdu, mesela 'yaşadığım şu sorun yüzünden estetik olmalıyım' derdi. Saçmalıktı hepsi!" The Beatles hakkındaki ilk izlenimi sorulduğundaysa, şöyle cevap veriyor: "Dünyanın en kötü müzisyenleri onlardı. Asla enstrüman çalamayan o.ç.'ları! Özellikle Paul hayatımda duyduğum en kötü basçıydı."

"TRUMP DÜŞÜK ZEKALI, MEGOLOMANYAK VE NARSİSİSTİK BİR KİŞİLİK"


Sonra konu Donald Trump'a geliyor. Muhabir "Amerika'da tek bir şeyi değiştirme gücünüz olsa neyi değiştirirdiniz?" diye soruyor, Quincy "Irkçılığı yok ederdim" diyor. Siyahi bir müzisyen olarak, 1930'lu yıllardan bu yana çok şey yaşamış tabii... Ülkesinin o günlerden bugünlere ilerleme kaydettiğini, ancak hala alınacak çok yolun olduğunu düşünüyor. Yaygınlaşan 'Trumpizm' hakkında ise şunları söylüyor: "Trump işte! Cahil kızıl! Kim ne duymak isterse onu söyler. Eskiden onunla takılmıştık. Çılgının tekidir. Düşük zekalı, megolomanyak ve narsisistik bir kişilik. Dayanamadım ona. Ivanka ile de bir süre çıkmıştık biliyorsun."

Muhabir bu son cümleden sonra, -hepimizin vereceği tepkiyle- "Nasıl yani?" diye soruyor. "Evet efendim" diyor Quincy, "12 yıl önceydi. Kızım Kidada ile çalışan Tommy Hillfiger gelip Ivanka'nın benimle yemeğe çıkmak istediğini söylemişti. Bende sorun değil, çıkarız dedim. İyi bir kızdı. Hayatımda gördüğüm en güzel bacaklar onunkilerdi." (Umarım Ivanka'nın kocası Jared kıskanç biri değildir.)


"Ivanka Trump ile bir süre çıkmıştık. Tommy Hillfiger gelip Ivanka'nın benimle yemeğe çıkmak istediğini söylemişti. Bende sorun değil, çıkarız dedim. İyi bir kızdı. Hayatımda gördüğüm en güzel bacaklar onunkilerdi."

Söyleşi: Quincy Jones

Quincy Jones Trump cahilin teki kızıyla flört ettim, Quincy Jones: Trump cahilin teki, kızıyla flört ettim!

Yorum Yaz