Menü İcon

Özge Sarıkadılar: ''Başka dünyalar da var, açın zihninizi!''

Özge Sarıkadılar: ''Başka dünyalar da var, açın zihninizi!''

Dergicilik kariyerine 18 yaşında Hey Girl ile başlayan Özge Sarıkadılar, 2009 yılından bu yana Doğuş Dergi Grubu’nda projeler koordinatörü olarak yaratıcı içerikler üretiyordu ekibiyle birlikte. Sarıkadılar’ın güncel rolü ise, Mayıs ayında okuyucularıyla buluşan Miss Vogue’un genel yayın yönetmenliği. Derginin lansmanını takip eden günlerde Özge Sarıkadılar’la bir araya geldik ve Türkiye’deki moda kültürünü, derginin hedef kitlesi olacak gençlerin beklentilerini konuştuk.

Hey Girl ve She gibi dergilerden sonra yeniden gençlere hitap eden bir derginin başındasınız. Bu zaman içinde yayıncılık da değişti, gençlik deneyimleri de…

- Her şey dijitalleştiği ve gençler de bu dijital dünyada çok fazla yaşadıkları için interaktivite çok hızlandı. O yüzden gençleri yakalamak çok kolay değil. Çünkü her şeyi çok hızlı tüketiyorlar. Her yerde olmak istiyorlar. Sosyal medyayı inanılmaz iyi kullanıyorlar. Benim avantajım şu: Ben çok genç ruhlu bir insanım. 17 yaşında donmuş gibiyim. Gençleri çok iyi takip ediyorum, dijital dünyayı çok iyi takip ediyorum. O yüzden onları nereden yakalayabileceğimizi, neyin hoşlarına gidebileceğini aslında önden görebiliyoruz. Böyle olunca da Miss Vogue’u çıkartalım dedik. Piyasada da aslında böyle bir eksiklik var. Türkiye popülasyonunun yüzde 70’i genç; 16-25 arasında. Miss Vogue’un hedef kitlesi de onlar olacak. Hatta Miss Vogue’un basılı edisyonunu altı ayda bir yapmamızın amacı da bu. Dijital dünyada çok yoğun bir şekilde yaşayacak. Mayıs ayında ilk sayımız çıktı. Ekim’de de Sonbahar-Kış sayımızı çıkaracağız. Şimdi İlkbahar-Yaz ile piyasadayız.

,

Yorum Yaz