Menü İcon

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

Taklit ediyorlar mı seni?

– Etmeye çalışan arkadaşlar var tabii. Olabilir, bir yerden ilham alacaklar.

Sen ete ne yenilik getirdin?

– İnsanların yeme kültürünü ve ete olan bakışını değiştirdim. Hayatımızda et her zaman vardı. Ama eskiden eti dinlendirerek bu şekilde yemezdik. Yani içi pembe ve sulu çok fazla isteyen ya da yiyen yoktu. Yapmış olduğumuz sunumlarla, pişirme şeklimizle, servisimizle yeme kültürünü değiştirdik.

Seninle alay ediliyor gibi hissettiğin oluyor mu?

– Yaptıklarımı tabii ki değerlendirenler olacak. Canları sağ olsun.

Demek istiyorum ki, tamam ana haberlerde ya da dünya çapındaki talk show’larda senden söz edildi ama “Alay ediyor bunlar benimle!” diye komplekse kapıldın mı?

– Hayır, hiç. Ben kendimden bu kadar söz ettirmeyi başarı olarak kabul ediyorum. Ama herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. Hiç takılmıyorum hep devam ediyorum. Öbür türlü, “O ne dedi?”, “Bu ne dedi?”yle uğraşırsam yanmışım.

Seni kibirli, küstah, kendini beğenmiş bulanlar var, ne diyeceksin?

– Valla ne diyeyim? Ne desem kendimi savunmuş olacağım. İnsanlar ya gördükleri fotoğraflarla, izledikleri videolarla ya da bir şekilde kulaktan dolma şeylerle beni değerlendiriyorlar. Olabilir, onların tasarrufu. Ama beni tanıdıktan sonra düşünceleri değişiyor.

,

Yorum Yaz

Yorumlar

Metin Ergin 2017.03.03 00:36

"Ete sevgisini gösteriyormuş! " Parayı bulunca fazla sevindirdik olup, işine! -dolayısıyla paraya- tapar olma hali. . Ey Sapiens Nusret! Evet, aramızdaki tek fark 'evrim' olan kendi dışımızdaki canlıları acımasızca işkenceyle katledip yiyoruz ama, bu o kadar da övünülecek ve şov yapılacak bir şey değil, değil mi yani. . 2017' lerde az değil milyonlarca insan eti artık biraz da utanarak yer hale geldi. Milyonlarcası da etik sebeplerle yemiyor artık. Bu gidişle belki elli yıl sonra dünyanın yüzde ellisi et yemiyor olacak. Daha da ilerde belki başka canlıları yemek, insan İçin bir suç dahi olabilecek. . Et yememiz, bizim bir zaafımız, olmazsa olmazımız değil. İşini biraz utangaçça yap bari. . Tabi, bunu senin gibi bir hödükten beklemek fazla iddialı ama...

Vatandaş Kemal 2017.03.24 11:41

@metinergün Hödük demen senin hödük olduğunu gösteriyor.