Menü İcon

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

100 LİRAYA DA ÇIKABİLİRSİN, BEŞ BİN LİRAYA DA

“Tommy Hilfiger’dan bir tişört bile alamadığım günler çok uzakta değil. Şimdi ise sahibiyle yan yana fotoğraf çektirebiliyorum. Çok şükür” diyen bir paylaşımını gördüm.

– Evet, doğru. Bir zamanlar kapısının önünden geçemezken, bir tişörtünü bile alamazken şimdi sahibiyle arkadaşız. Beni takdir ediyor, yemeklerimi beğeniyor. Ben mutlu olmayayım kim olsun?

Pahalıya mı satıyorsun eti sen? Neden sürekli şikâyet ediyorlar “Çok pahalı!” diye?

– Aslında pahalıya satmıyoruz. 100 liraya da çıkabilirsin, 5 bin liraya da. Bu, yediklerinle içtiklerinle alakalı.

TUZLAMA TABLOYA SON DOKUNUŞ

O tuzlama hareketi nasıl çıktı?

– Kendiliğinden oldu aslında. Gerçek bir hareket o, hava olsun diye yapılmış bir şey değil. Bir imza. Benim imzam. Tablo yapıyorsun, tabloya son dokunuş gibi düşün. Ete de son dokunuş, eti kutsuyorum.

Seni kadınsı bulanlar da var. Saçıyla başıyla, kıyafetiyle fazla ilgili, fazla bakımlı diyenler…

– Ben temiz bir adamım, üstüme başıma da özen gösteririm, çünkü hizmet sektöründe çalışıyorum, müşterime saygımdan. Kimsenin bakış açısını değiştirme gibi bir şansım olmadığımı öğrendim. Ne istiyorlarsa düşünmekte serbestler.

Johnny Depp’ten ilham alıyor musun?

– Yok, ben Al Pacino ve Marlon Brando’cuyum. İkisinin de hastasıyım.

,

Yorum Yaz

Yorumlar

Metin Ergin 2017.03.03 00:36

"Ete sevgisini gösteriyormuş! " Parayı bulunca fazla sevindirdik olup, işine! -dolayısıyla paraya- tapar olma hali. . Ey Sapiens Nusret! Evet, aramızdaki tek fark 'evrim' olan kendi dışımızdaki canlıları acımasızca işkenceyle katledip yiyoruz ama, bu o kadar da övünülecek ve şov yapılacak bir şey değil, değil mi yani. . 2017' lerde az değil milyonlarca insan eti artık biraz da utanarak yer hale geldi. Milyonlarcası da etik sebeplerle yemiyor artık. Bu gidişle belki elli yıl sonra dünyanın yüzde ellisi et yemiyor olacak. Daha da ilerde belki başka canlıları yemek, insan İçin bir suç dahi olabilecek. . Et yememiz, bizim bir zaafımız, olmazsa olmazımız değil. İşini biraz utangaçça yap bari. . Tabi, bunu senin gibi bir hödükten beklemek fazla iddialı ama...

Vatandaş Kemal 2017.03.24 11:41

@metinergün Hödük demen senin hödük olduğunu gösteriyor.