Menü İcon

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

BİZİM GARSONLAR JAKUZİLİ VİLLADA YAŞIYOR

Restoranlarındaki ekipleri sen mi kuruyorsun?

– Evet. Garsonundan komisine, kasiyerinden barmenine kadar tek tek hepsini ben. Hepsi en az benim kadar çalışkan. İyi maaş alıyorlar, jakuzili villada yaşıyorlar. Ama onların da bütün hayatı iş. Başka türlü olamaz.

Çalışma arkadaşlarında en çok neye dikkat ediyorsun?

– Başta işi çok iyi bilmeyebilirler. Bunun önemi yok, yeter ki heyecan duysunlar.

İnsan yetiştiriyor musun? Yoksa bildiklerini sır olarak mı saklıyorsun?

– Bir tane Nusret var ama 8-10 tane restoranımız var. Her yere yetişme şansım yok. Sağlam, bilgili, güçlü arkadaşlarımız olursa benim işim hafifler, daha başarılı oluruz. Tabii ki öğretiyorum.

Neden hâlâ masa masa dolaşıyorsun?

– Çünkü biliyorum ki bu işte, “Ben yaptım oldu” diye bir şey yok. Hizmet sektörü başka şeye benzemez. 364 gün çok güzel yemek çıkarırsın, çok güzel servis yaparsın. Bir gün moralin bozuktur, bir şey olmuştur, insanlar sana der ki, “Nusret hiç beğenmedim. Sen bozmuşsun!” 364 günün hepsi çöpe gider o bir gün yüzünden.

EROTİZM DEĞİL, ETE SEVGİMİ GÖSTERİYORUM

Paylaşımlarını çok itici bulanlar var. Kadınları aşağıladığını düşünüyorlar. Eti tokatlamalar filan hoşlarına gitmiyor. Ne diyeceksin?

– Herkesin hoşuna gidecek şeyler yapma şansım yok. Başarımızı alkışlayan da var, bizi yerin dibine batıran da. Herkes kabulümüz.

Bu seni rahatsız etmiyor yani…

– O videolar bir tür espri. Eti rencide etmek için yaptığım bir şey değil. İçimden geldiği gibi davranıyorum. “Karşı taraf ne diyecek?” diye düşünmüyorum.

Kadınları aşağıladığını söyleyenlere cevabın ne?

– Olur mu öyle şey! Kadınlar başımızın tacı.

O videolarla, etin erotizmini yaptığını da söylüyorlar. Buna ne diyeceksin?

– Ben ete olan sevgimi gösteriyorum. Erotizm demeyelim de, ete olan aşkım, işime olan sevgim, heyecanım… Kesiyorum, pişiriyorum. Hatta sarılıyorum.

,

Yorum Yaz

Yorumlar

Metin Ergin 2017.03.03 00:36

"Ete sevgisini gösteriyormuş! " Parayı bulunca fazla sevindirdik olup, işine! -dolayısıyla paraya- tapar olma hali. . Ey Sapiens Nusret! Evet, aramızdaki tek fark 'evrim' olan kendi dışımızdaki canlıları acımasızca işkenceyle katledip yiyoruz ama, bu o kadar da övünülecek ve şov yapılacak bir şey değil, değil mi yani. . 2017' lerde az değil milyonlarca insan eti artık biraz da utanarak yer hale geldi. Milyonlarcası da etik sebeplerle yemiyor artık. Bu gidişle belki elli yıl sonra dünyanın yüzde ellisi et yemiyor olacak. Daha da ilerde belki başka canlıları yemek, insan İçin bir suç dahi olabilecek. . Et yememiz, bizim bir zaafımız, olmazsa olmazımız değil. İşini biraz utangaçça yap bari. . Tabi, bunu senin gibi bir hödükten beklemek fazla iddialı ama...

Vatandaş Kemal 2017.03.24 11:41

@metinergün Hödük demen senin hödük olduğunu gösteriyor.