Menü İcon

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

NEFRET EDENLER OLACAK, OLMALI DA

Instagram’a koyduğun videolar inanılır gibi değil. “Bu adam çok yaratıcı!” diyen de var, feci gıcık olan da…

– Normali de bu zaten. Herkes bizi sevmez. Nefret edenler de olacak. Olmalı da. Herkes seviyorsa, bir sorun var, bir yalan var. Sosyal medyanın, insanların hayatlarının bir parçası olduğunu gördüm. Bir arkadaşımdan rica ettim, açtı. Önce ünlülerle yan yana fotoğraf koyuyordum, kesmedi beni. Farklı bir şey yapmak istedim. “O dedi ki…”lere başladım. İlgi görünce geliştirdim. Ben de eğleniyorum, bunu da iş gibi görmüyorum…

İNGİLİZCE BİLMEME GEREK YOK, ETİ KONUŞTURUYORUM

Dubai zor değil mi?

– Dubai, yiyecek-içecek sektörü için dünyanın en zor pazarlarından biri. Çok büyük dünya markaları var. Dahası,   Michelin yıldızlı restoranlar var.

Sen peki nasıl iletişim kuruyorsun? Çok iyi İngilizce de konuşamıyorsun, nasıl sağladın bu ilişkileri?

– Ben eti konuşturuyorum! Çünkü sıcakkanlıyım, insanlar beni kibirli zannediyorlar ya, tam tersine alçakgönüllüyüm, “Brother” (Kardeşim) diye sarılıyorlar bana.

Dubai’de etin kurallarını değiştirdiğin doğru mu?

– Doğru. Biz etimizi İstanbul’dan getiriyoruz. Domatesimizi, sebzemizi ve diğer her şeyimizi.

Dubai Emiri Şeyh Muhammed de müşterilerin arasında, öyle mi?

– Evet. Sağ olsun bizi çok seviyor, sık sık geliyor. Gittiği restoranların hepsinde 15-20 dakika oturur en fazla. Ama bize geldiğinde bir buçuk-iki saat kaldığı oluyor.

Oğlu da geliyor mu?

– O da geliyor. Ailesinin hepsi geldi. Abu Dabi’nin şeyhi de aynı şekilde. Hatta sarayına servis yapmışlığımız da var.

,

Yorum Yaz

Yorumlar

Metin Ergin 2017.03.03 00:36

"Ete sevgisini gösteriyormuş! " Parayı bulunca fazla sevindirdik olup, işine! -dolayısıyla paraya- tapar olma hali. . Ey Sapiens Nusret! Evet, aramızdaki tek fark 'evrim' olan kendi dışımızdaki canlıları acımasızca işkenceyle katledip yiyoruz ama, bu o kadar da övünülecek ve şov yapılacak bir şey değil, değil mi yani. . 2017' lerde az değil milyonlarca insan eti artık biraz da utanarak yer hale geldi. Milyonlarcası da etik sebeplerle yemiyor artık. Bu gidişle belki elli yıl sonra dünyanın yüzde ellisi et yemiyor olacak. Daha da ilerde belki başka canlıları yemek, insan İçin bir suç dahi olabilecek. . Et yememiz, bizim bir zaafımız, olmazsa olmazımız değil. İşini biraz utangaçça yap bari. . Tabi, bunu senin gibi bir hödükten beklemek fazla iddialı ama...

Vatandaş Kemal 2017.03.24 11:41

@metinergün Hödük demen senin hödük olduğunu gösteriyor.