Menü İcon

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

Nusret: ''Ete sevgimi gösteriyorum''

O, bir maden işçisinin oğlu. Hayatını yoktan var etmiş biri, ilkokulu bitirmiş o kadar, 6. sınıftan terk. Kendini bildi bileli çalışmış. Üç şansı olmuş hayatta, ustası Cüneyt Asan, ortağı Mithat Erdem ve Ferit Şahenk. 

Nusret’e “Yürü ya…” diyenler bunlar. 

Ama yürüyen kendisi, ölene kadar çalışan da…

Dubai’yi yaktı geçti, şimdi sıra Abu Dabi’de. Ziyaret ettik, gerçekten restoranı yıkılıyor. Ama o da, gelen herkesle tek tek ilgileniyor. Four Seasons’ın içindeki restoranda yemek yiyebilmek için millet sıraya giriyor. Sadece Nusret logosu önünde selfie çekmek için bile. Arap Emirlikleri’nden kadınlar beşer, altışar geliyor. Bir masaya oturuyorlar, Nusret gidip onlara “Merhaba” diyor, zaten bu anı bekliyorlar, masadaki bütün telefonlar çıkıyor, flaşlar patlıyor, Nusret şovuna başlıyor, herkes fotoğraf çekiyor.

Gece ilerledikçe görüyorsunuz ki, bütün masaların istediği tek şey Nusret. Onunla fotoğraf çektirmek, biraz sohbet etmek ve tuzlama hareketini videoya çekmek.

 Bence tez konusu olacak bir adam.

Kibirli filan diyorlar ya, hiç değil, son derece mütevazı. Johnny Depp gibi bir adam da değil. Fotoğraf makinesi  ya da cep telefonu görünce role giren bir adam, o kadar. Türkiye’den çıkıp dünya markası olmaya hazırlanan biri. Buyurun buradan Nusret’in hikâyesini okuyun…

,

Yorum Yaz

Yorumlar

Metin Ergin 2017.03.03 00:36

"Ete sevgisini gösteriyormuş! " Parayı bulunca fazla sevindirdik olup, işine! -dolayısıyla paraya- tapar olma hali. . Ey Sapiens Nusret! Evet, aramızdaki tek fark 'evrim' olan kendi dışımızdaki canlıları acımasızca işkenceyle katledip yiyoruz ama, bu o kadar da övünülecek ve şov yapılacak bir şey değil, değil mi yani. . 2017' lerde az değil milyonlarca insan eti artık biraz da utanarak yer hale geldi. Milyonlarcası da etik sebeplerle yemiyor artık. Bu gidişle belki elli yıl sonra dünyanın yüzde ellisi et yemiyor olacak. Daha da ilerde belki başka canlıları yemek, insan İçin bir suç dahi olabilecek. . Et yememiz, bizim bir zaafımız, olmazsa olmazımız değil. İşini biraz utangaçça yap bari. . Tabi, bunu senin gibi bir hödükten beklemek fazla iddialı ama...

Vatandaş Kemal 2017.03.24 11:41

@metinergün Hödük demen senin hödük olduğunu gösteriyor.