Menü İcon

Nurgül Yeşilçay'ın güzellik sırları

Asmalı Konak ile parlamaya başlayan yıldızları her geçen gün daha da arttı. Yıllar içerisinde başarısı ödüllerle belgelenen Nurgül Yeşilçay, şüphesiz ki oyunculuğuyla olduğu kadar Avrupai güzelliği ile de herkes tarafından hayranlıkla izleniyor.

Röportaj Gazetesi

Nurgül Yeşilçay'ın güzellik sırları

Güzellik sizin için ne ifade ediyor, güzel kadını nasıl tanımlarsınız?
Kendiyle ve çevresindekilerle barışık kadın güzeldir.

Makyajla aranız nasıl, hangi renkleri, hangi malzemeleri kullanmayı seversiniz?
Günlük hayatta yoğun makyaj yapmıyorum. Bir maskara, bir ruj ya da ikisinden biri benim için yeterli.

‘Asla vazgeçmem’ diyeceğiniz bir makyaj malzemesi var mı?
Mat rujları seviyorum. İhtiyacımızı karşılayan kaliteli ürün bulduk mu ömür boyu bırakmıyoruz zaten. Kadife gibi dudakları seviyoruz ama mat rujun en zor yanı sürmek. Doğru kalemi kullanmak, taşırmamak lazım. Bazıları mat ruj süreceğim diye dudaklarını çorak topraklara benzetiyor. Oriflame’in Lip Sensation’ı bu duruma tam bir çözüm.

Her kadının hayatında mutlaka bir kez denemesi gereken bir makyaj tarzı ya da saç modeli var mı sizce?
Kadınlar ne istiyorlarsa denemeli bence. Mesela çok kısa bir saç modeli gördünüz ve beğendiniz, korkmayın, deneyin. Koyu bir ruj görüyorsunuz ama cesaret edemiyorsunuz. Kendinizi neden bu şekilde sınırlayasınız ki? İnsan hissettiği yaştadır derler ya bence de insan hissettiği güzelliktedir. Ne yaparsan yap, güzel hissettiğinde güzelsin.

Cilt bakımı için neler kullanıyorsunuz?
Gül suyunu tonik olarak kullananlardanım. Her sabah gül suyu ile yıkarım yüzümü. Haftada bir kez de  cilt bakımı yaptırırım.

fft107_mf6436496

Saç bakımı için neler yapıyorsunuz?
Saçlarımı balla yıkıyorum. Şampuanın içine 1/10 oranında bal koyuyorum. Saçlarım daha gür, daha parlak ve daha güzel oluyor.

Güne başlamadan önce mutlaka yaptığınız bir rutin var mı?
Mutlaka iki bardak su içerim.

Oriflame ile yollarınız nasıl kesişti?
Oriflame’in kadınlara açtığı kapıyı, onları iş hayatına kazandırma yöntemini seviyorum. Markanın bir ruhu var. Aynı zamanda hayallere inanıyor ve buna tüm kadınları dahil ediyor. Böyle büyük bir ailenin içinde olduğumdan dolayı çok mutluyum.

nurgul-yesil-111533TW

İlerleyen günlerde başka hangi projelerde göreceğiz sizi?
Özcan Deniz’le birlikte yakaladığımız ‘Asmalı Konak’ ruhunu herkes çok sevdi. Biz de bu ruhu tekrar yaşatmak için kolları sıvadık. Kasımda gösterime girmesini planladığımız sinema filmimizin hazırlıklarını yapıyoruz şu sıralar.

Mutlaka yapılacaklar listenizde bundan sonra neler var?
İnandığım projelerle mesleğime devam edeceğim. Anneyim ve önceliğim Nejat tabii ki. Yapılacaklar listemiz onun büyümesiyle orantılı oluyor elbette.

Söyleşi: Gülru İncu

,

Yorum Yaz