Menü İcon

Niyazi Koyuncu: ''Abimle olan bağımı hiç avantaj olarak düşünmedim''

Niyazi Koyuncu: ''Abimle olan bağımı hiç avantaj olarak düşünmedim''

Dört yıl aradan sonra çıkardığınız yeni albümünüz hayırlı olsun. İstediğiniz sonuçları alabiliyor musunuz?

İkinci albümüm ‘Liva’ dinleyicilerle buluşalı altı ay oldu. Dört yıl uzun bir süre. Tabii ki beklediğim sonuçlar var. Albüm çıktığı günden beri Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok yerinde konser verdim ve vermeye devam ediyorum. Dinleyicilerle buluştuğumuzda şarkılara eşlik ettiklerini duymak benim için en güzel sonuç. Olumlu reaksiyonlar alıyorum.

Albüm satışları mı yoksa dijital platformlar mı sizin için daha önemli? Sizce albümlerin eskisi kadar satmaması sanatçıları zorluyor mu?

Aslında burada önemli olan şarkıların dinleyicilere ulaşması. Yasal olan tüm yollar bir şekilde eser sahibine ulaşıyor. Tabii verdiğimiz emeği düşününce, albümlerin satın alınması bizler için daha önemli. Ben duruma daha romantik baktığım ve iyi bir arşivim olmasına çabaladığım için albümleri satın alıyorum. Bu bana daha somut geliyor. İşin mutfağındaki isimleri inceliyorum, fotoğraflara bakıyorum. Dijital platformların dinleyicilere daha hızlı ulaştığını yadsıyamam ama bu noktada albümlerin eskisi kadar satmaması sanatçıları zorlayabiliyor. Eğer dijital platformlardaki telif hakları iyileştirilebilirse bu sıkıntılı durum en aza indirilecektir.

,

Yorum Yaz