Menü İcon

Kendi bedeninin iyileştiricisi olmak: Yeni Tıp

Kendi bedeninin iyileştiricisi olmak: Yeni Tıp

Nirdosh Kohra. Meksika’da doğdu, büyüdü. Çocukluğunda ve ergenliğin ilk yıllarında, iyi bir çocuk ve iyi bir öğrenciydi; sonrasındaysa oldukça asi bir genç olduğunu söylüyor. Biraz dünyayı gezdikten sonra, Meksika’ya geri dönüp tıp okuluna başladı. Tıp okulunu bitirdikten ve çalışmaya başladıktan sonra, tavsiye ettiğim tıbbi tedavilerin çoğunun, iyileştirici değil, yalnızca semptomatik olduğunu anladığı için insanların, semptomlarının ya da hastalıklarının kökünü iyileştirebilmelerine yardımcı olmamı sağlayacak diğer yöntemleri araştırmaya karar verdi.

ABD’den, Avrupa’dan ve Asya’dan gelen, bütünsel yollarla kullandığım birçok farklı yöntem öğrendi ve uyguladı. Hastanın hayatının, semptomların ortaya çıkmasında etkili olabilecek fiziksel, zihinsel, duygusal, beslenme yönlerini, hayat tarzını göz önünde bulunduruyor ve destek vererek bedenlerine ve hayatlarına yeniden denge getirebilmeleri için çalışıyor. “İnsan vücudunun iyileşme gücünün şaşırtıcı olasılıkları ile ilgili doğrudan deneyimlerimi başkalarıyla paylaşabilmek, benim için daha büyük bir armağan” diyen Kohra 17-18 Aralık’ta Do-Um’un davetlisi olarak Farkındalığın Şifası isimli bir eğitim verecek. Kohra ile yeni tıp yaklaşımını konuştuk.

Yeni Tıp nedir?

Farkındalığın şifası, psikolojik/duygusal olayların, fiziksel bedenimiz üzerinde ne gibi etkileri olduğunu anlamamıza yardımcı olan, yeni bir yaklaşım. Yeni Tıp aracılığıyla, insan vücudunun, hayatta yüzleştiğimiz her türlü durumun karşısında, hayatta kalmamıza, büyümemize ve bilinçli olmamıza yardımcı olduğunu anlayabiliriz. Rahatsız edici semptomlarla ya da hastalıklarla mücadele ediyor olsak bile, bedenimiz, daima iyileşmemize yardımcı olur.

Farkındalığın Şifası- Yeni Tıp, yaklaşık 30 yıl önce, Dr. Ryke Geerd Hamer tarafından yapılan ve tüm dünyadaki tıp doktorları tarafından derinlikle incelenmiş ve diğer alternatif iyileşme, duygusal çalışma, beslenme ve meditasyon yöntemleri ile zenginleştirilmiş çok hassas bilimsel keşiflere dayanmaktadır.

Yeni tıp herkesin öğrenebileceği ve günlük yaşamına entegre edebileceği bir şey. Vücudumuza dair, daha makul ve mantıklı bir kavrayış sağlar ve vücudumuzun kendisini iyileştirmesine destekleyici araçları verir.

,

Yorum Yaz