Menü İcon

Nilüfer: ''Teröre rağmen dik durmalıyız''

Nilüfer: ''Teröre rağmen dik durmalıyız''

Yıl, 1972… ‘Kalbim Bir Pusula' ve ‘Ağlıyorum Yine' şarkılarının yer aldığı 45'lik plakla Nilüfer müzik dünyasına merhaba dedi. Yıl, 2016… ‘Yeniden Yeni Yine' adlı albümün çıktı. Nasıl geçti onca yıl?

-Valla ben de bilmiyorum, 2017'den itibaren sanat hayatımın 45'inci yılındayım. Müzikteki 45 yıl rüzgar gibi geçti. Olumlu ya da olumsuz geçmişle yaşayan bir insan değilim. Beş yıl sonra yarım asırlık bir sanatçı olacağım. Şaka gibi…

Nilüfer yola çok genç başladı…

-Doğru söyledin, İtalyan Lisesi öğrencisiydim. Her şey Hafta Sonu gazetesinin müzik yarışmasına katılıp birinci olmamla başladı. 15 yaşımdaydım, annemin bile haberi yoktu.

Birinci oldun ama hemen plak yapamadın…

-(Gülüyor) Yarışmadan kısa süre sonra yarışma jürisinde de olan Nino Varon'un Osmanbey'deki yerine gidip plak satın almak istedim. Onun orada olduğunu bile bilmiyorum. Nino beni tanıdı ve “Plak yapmak ister misin?” dedi. Hemen sözleşme yaptık. O günden sonra iki sene geçti ama plak yapılmadı.

Neden?

-Nino askere mi gitmiş, yurtdışına mı çıkmış, bilmiyorum. Sonunda gidip, “Benimle sözleşme yaptınız ama ilgilenmiyorsunuz” dedim. İnsan, kendi şansını kendi yaratıyor. Hemen kolları sıvadık ve 1972'de ilk 45'lik plağım olan ‘Kalbim Bir Pusula'yı yaptım. Peri masalı gibiydi o dönem.

,

Yorum Yaz