Menü İcon

Nilüfer: ''Ayşe Nazlı'ya Alzheimer olursam beni bakımevine koy diyorum''

Nilüfer: ''Ayşe Nazlı'ya Alzheimer olursam beni bakımevine koy diyorum''

ANNEM SON 5 SENESİNDE BENİ TANIMIYORDU

Anneni kaybedeli üç yıl oldu. Alzheimer hastasıydı değil mi?

- Nilüfer: Evet. Üç sene oldu. Ölmeden önceki son 4-5 senede zaten beni tanımıyordu. Bu hastalığı yaşayanlar bilir. En zor hastalıklardan biri. Anneme bebek gibi bakıldı. Vefat ettiğinde 91 yaşındaydı. Son bir yılında yatağa bağımlı şekilde yaşadı. Çok sıkıntı çekti. İnsan bir noktadan sonra “Allah artık hayırlısını versin” diyor. Haline üzülüyorsun. Son 3-5 ayda çok kez yoğun bakıma taşıdık.

Ayşe Nazlı 17 yaşında... Peki, sen 17 yaşındayken annenle ilişkin nasıldı?

- Nilüfer: Biz annemle çok tartışırdık. Annem her şeyime karışan, aşırı baskı uygulayan bir kadındı. Babam ben 10 yaşındayken vefat etti. Küçük yaşta babamı kaybettiğimiz için bütün sorumluluk annemdeydi. Sanıyorum annem bu nedenle korkuyordu.

Siz Ayşe Nazlı ile çatışıyor musunuz?

- Nilüfer: O kadar çatışmıyoruz. Ayşe Nazlı çok uyumlu bir çocuk. Son derece saygılıdır. Bazen benim tavsiyelerime ve uyarılarıma itiraz edebiliyor. Bu da normal, onun yaşının getirdiği şeyler. Ama öyle şiddetli çatışmalarımız ve kavgalarımız yok.

Ayşe Nazlı sana sorayım aynı soruyu bir de...

- Nilüfer: Hayır desin de kafasını kırayım (Gülüyor)...

- Ayşe Nazlı: Annemin dediği gibi çok fazla tartışmıyoruz.

“Annene baskıcı dedin” ama 15 yaşında seni ses yarışmasına götürmüş...

- Nilüfer: Yarışmaya ben başvuru yaptım. Annemin haberi bile yoktu. Emrivaki oldu. Ama o da sakınca görmedi. Annemin de sesi çok güzeldi. Şarkı söylemek hep içinde kalmış. O yüzden karışmadı.

,

Yorum Yaz