Menü İcon

Nadide Sultan: ''Müzik piyasası her zaman zordur''

Nadide Sultan: ''Müzik piyasası her zaman zordur''

KENDİMİ TANIDIM

Bizlerle Vuslat’a Beş Kala diyerek buluşmanız üzerinden 20 yıl geçmiş. Neler yaşadınız koca 20 yıl da?

- 90’ların sonunda konservatuar öğrencisiyken; Garo Mafyan, hadi sana albüm yapıyoruz dediği zaman, sevinçten havalara uçmuştum. 12 yaşında başlayan müzik eğitimi ve 16 yaşında başladığım sahne çalışmalarım sırasında, müzik albümü yapmak en büyük hayalimdi. Garo Abi şunlara söz yaz diyerek, bana bestelerini vermiş ve ben de “Vuslat’a Beş Kala”yı yazmıştım. Çok iyi bir çıkış yakaladık. Sonra albümler, konserler birbirini kovaladı. 7 tane albüm, 3 single çıkardım. Şimdi de dördüncü Single’m “Uçmalıyım” çıktı. Geçen 20 yıla baktığımda, geride bıraktığım veya hayatıma katılan her şey, bana müzik piyasasında başarılı ve kalıcı işler yapmayı öğretti. Kendimi tanımamı sağladı. Ben insanların hayatına dokunmak, onlara yara bandı olmak, öyle şarkılar yazıp söylemek istiyorum.

Sizin için müzik ne ifade ediyor?

- Çocukken, misafir odamızda duran, kaset ve plak dinlebilen bir müzik setimiz vardı. O benim en sevdiğim oyuncağımdı. Hep oraya kapanır müzik dinler, sonra da abimle şarkıcı oyunu oynar, sesimizi kaydederdik… Sonraları kanun çalmaya başladığımda da, odaya kapanır saatlerce çalışır, şarkılar yazardım. Müzik beni en kötü anımda bile iyileştirir.

Söz ve müzik yapmaya devam edecek misiniz?

- Aslında hep şarkı yazmaya devam ettim. Şarkımda imzam var. Hatta “Tutuldum” isimli şarkımı, Lübnan’lı çok sevilen bir sanatçı olan Elissa’ya vermiştik. O şarkımı da Ahmet Özden'le beraber yapmıştık. Ama bu yıl bestecilik anlamında daha üretken bir yıl oldu. Artık daha çok üzerinde duruyorum diyebilirim.

,

Yorum Yaz