Menü İcon

Müzikte farklı tarz farklı stil: Yirmi7

Okan Şarlı, Murat Arıkan ve Saddler Samayoa üçlüsünden oluşan grup yirmi7, dizilerde çalan singleları ile herkes tarafından tanınmaya başladı.İlk single çalışmaları 'Muhtemel Aşk'ın ardından 'Sokak Lambası ' ile yeniden müzikseverlerle buluştu.

Röportaj Gazetesi

Müzikte farklı tarz farklı stil: Yirmi7

ŞARKIYA GELEN TEPKİLER NASIL?

OKAN: Gelen tepkiler gerçekten çok güzel. 'Muhtemel Aşk'tan sonra insanların beklentileri biraz yüksek oldu. Bu şarkı ile beklentileri yerine getirdiğimizi ve insanların bizim tarzımızı anladıklarını düşünüyoruz. 

MURAT: 'Sokak Lambası' ile stilimizi ve tarzımızı biraz daha pekiştirdiğimizi düşünüyorum. Tabii ki gitarlarla, Saddler'ın kattığı davul partisyonlarıyla ve vokallerle bence iyi bir şarkı oldu.  

'SOKAK LAMBASI'NIN HİKAYESİ NEDİR, ŞARKIDA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

OKAN: 'Muhtemel Aşk' şarkısında hayatın öğeleri vardı. Geçirdiğimiz, yaşadığımız zamanlar gibi. 'Sokak Lambası' bu zamanların içerisinde yazılmış bir şarkı. Bizi, aşk acısını,  ya da aştan umut bekleyen bir duyguyu anlatıyor. Şarkının sözleri bana ait. Müziğini ve düzenlemesini ise birlikte yaptık. Tabii ki ufak değişiklikler oldu. Ama sonuç olarak şu an keyifle dinliyoruz. Umarım bu şarkı herkesin hoşuna gidecektir. 

BİRAZ DA ŞARKININ VİDEO KLİBİNDEN BAHSEDELİM.

OKAN: 'Sokak Lambası'nın video klibinde Kemal Başbuğ ile birlikte çalıştık. Klipte biz performans sergiliyoruz. Hikaye olarak, sıradan bir kişinin günlük hayatı anlatılıyor. Taksim ve Galata'da çekilen görüntüler var. Güzel bir çalışma oldu. Ayrıca, Gripin grubuna da buradan teşekkür ediyoruz. 

GRUBUN GELECEK PLANLARINDA NELER VAR?

OKAN: Aynı zamanda çalışmalarımız devam ediyor. Yeni şarkılar için stüdyoda kayıtlara başladık. Güzel şarkılarımız var. En kısa zamanda müzikseverlerle buluşturmayı istiyoruz. Gelecek olan şarkılarımızla beraber bir albüm çalışması da yapmak istiyoruz. Bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız olacak. Bu arada Saddler, yaklaşık beş aydır bizimle Türkiye'de. Burayı gerçekten çok sevdi. Sözü ona bırakıyorum. Saddler şarkı hakkındaki düşüncelerini bizimle paylaşır mısın?

SADDLER: Arkadaşlarımdan şarkı ile ilgili çok güzel geri dönüşler aldım. Bu yüzden çok mutluyum. 

KONSERLERİNİZ NASIL GİDİYOR?

MURAT: Konserlerimiz devam ediyor. Sonbaharda Amerika'da turnemiz var. Gripin ile tekrar Amerika'da dinleyicilerimizle buluşacağız. Bu turne birkaç şehirden oluşacak. 

Söyleşi: Powerturk

,

Yorum Yaz