Menü İcon

Mustafa Erdoğan: ''Kanlı hesaplarına çözüm sürecini kurban ettiler''

Mustafa Erdoğan: ''Kanlı hesaplarına çözüm sürecini kurban ettiler''

"YOKSUL ÇOCUKLARA DANS ÖĞRETTİK"

Türkiye'nin ilk profesyonel çocuk dans grubunu da kurdunuz. Çocuklarınız da yer aldı mı gösterilerde?

- Yer aldılar zaten onların okullarını da biz çalıştırıyoruz. Çocuklar için 17 tane dans akademisi yaptık. Bu işe sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatmıştık. 80 tane Kıvılcım çocuk grubumuz var. İstanbul'un yoksul bölgelerindeki çocuklara dans eğitimi vermiştik bu proje kapsamında. Şimdi de işsiz Roman gençlere meslek kazandırmak amacıyla eğitim, yetenekli çocuklara burs veriyoruz.

"5 GÜNDEN FAZLA AYRI KALAMAM"

Çok yoğun bir çalışma temponuz var. Çocuklarınıza vakit ayırabiliyor musunuz?

- Uzun bir turnem bile olsa dönerim, 5 günden fazla ayrı kalamıyorum. Çocuklarımla her şeyden önce iyi arkadaşız. Futbola çok ilgisi olan biri değilim ama onlar için stadyuma bile gidip maç izledim. GS'liler, futbolcuların ismini sayelerinde öğreniyorum. Sinemaya da ilgileri var. Atlas 'amcam gibi yönetmen olacağım' diyor. Güney de öyle. Senaryo yazıyorlar, sahneye koyuyorlar. İzleyicileri de biz oluyoruz.

"KANLI HESAPLARINA ÇÖZÜM SÜRECİNİ KURBAN ETTİLER"

Mustafa Erdoğan: Suriye'deki kanlı hesapları uğruna kurban ettiler bu süreci ve Türkiye'yi bölgede boşa çıkarmaya çalıştılar. Kürt kökenli biri olarak 7 Haziran sonrası başta PKK olmak üzere artan terör saldırılarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Kendimi Doğulu olarak tanımlıyorum ben. Köken olarak kendimi böyle ifade ediyorum. Çözüm sürecinde bölgede bahar yaşanıyordu, kimsenin burnu bile kanamıyordu. Ama sonra PKK'nın Suriye'de yaşanan savaşı içeriye taşıma isteği ve uluslararası güçlerin de Suriye toprakları üzerinde oynadıkları oyunlar yüzünden bu bahar havası son buldu. Ne yazık ki ülkemizde terörün bitmesini istemeyen emperyalist güçler çözüm sürecini sonlandırma çabasına girdi. Suriye'deki kanlı hesapları uğruna kurban ettiler bu süreci ve Türkiye'yi bölgede boşa çıkarmaya çalıştılar. Bundan en büyük zararını da bölge halkı gördü. Umarım terör ülkemizde bir an önce son bulur.

,

Yorum Yaz