Menü İcon

Mustafa Erdoğan: ''Kanlı hesaplarına çözüm sürecini kurban ettiler''

Mustafa Erdoğan: ''Kanlı hesaplarına çözüm sürecini kurban ettiler''

"TARİH BOYUNCA BİZE KİN GÜDENLER FETÖ'YE DESTEK OLUYOR!"

Siz 90'ların karanlık dönemine yakından şahitlik ettiniz. 1994'te amcanız faili meçhul cinayetle katledildi. O dönemin derin devleti bugün FETÖ. Siz bu durumu nasıl yorumluyorsunuz?

- Türkiye'de 1970'lerden beri süregelen bir derin yapılanma var. 1990'larda da buna yakından şahitlik ettik. Geçmiş dönemin siyasetçileri de bunlara ortak olmuştu. Derin yapılanma kabuk değiştirerek FETÖ oldu. Türkiye'den tarih boyunca hoşnut olmayan sürekli demokrasi diyen ve dostumuz olduğunu dile getiren ülkeler demokratik olmayan bir yolla ülkemizi ele geçirmeye çalışan FETÖ'ye destek oldu. Zaten bu ülkelerin tutarlı olmadığını her zaman söyledim.

"15 YILIN ÖZETİ YENİ TURNEDE"

Yakın zamanda Ege ve Akdeniz bölgesinde turneye çıkacaksınız. Gösterileriniz hangi şehirlerde olacak?

- Turnemizde 'Anadolu Ateşi'nin 15. yıl versiyonunu sahneleyeceğiz. Birkaç kuşak birden dans edilecek. Yani 4 yaşında dansçımızda olacak, 50 yaşındaki de. Bir anlamda geçtiğimiz 15 yılın özeti niteliğinde olacak. Türk izleyicisinin bizi hiçbir gösterimizde yalnız bırakmıyorum. Bizde ilk günden itibaren hiç ödün vermedik. Bu yüzden başta Antalya, Bodrum, Ayvalık, Datça, Çeşme, Altınoluk, Kuşadası olmak üzere Ege ve Akdeniz bölgesini gezeceğiz. Bursa ve Yalova, Sakarya'da oyunlarımızı bu sezon sahneleyeceğiz.

,

Yorum Yaz