Menü İcon

Mustafa Erdoğan: ''Kanlı hesaplarına çözüm sürecini kurban ettiler''

Mustafa Erdoğan: ''Kanlı hesaplarına çözüm sürecini kurban ettiler''

"SAVAŞ ALANI YAPTILAR! "

Sahneye koyduğunuz gösterilerle medeniyetleri buluşturuyorsunuz. Ama yaşanan terör olaylarıyla şu anda dünyada medeniyetler çatışması yaratılmaya çalışılmıyor mu sizce?

- İnsanlığın başından beri süregelen bir sorun bu. Tarihsel olarak medeniyetler çatışması hep bu topraklarda yaşanmıştır. Günümüzde ise emperyalist güçler Ortadoğu'yu savaş arenası olarak kullanıyor. Emperyalist devletler, Osmanlı topraklarını parça parça parselleyip, uydu devletçikler kurarak oluşturdular burayı. Masa üzerinde sınırlarını cetvellere çizdiler. Bu da bölgenin bünyesine uymuyor.

OSMANLI'YI ÖZLÜYOR

- Bölgeye turneye gittiğim bile hala oradaki halk Osmanlı'ya duydukları özlemi dile getiriyorlar. Arap Baharı başlayınca hepimiz çok heyecanlanmıştık. Ama ne yazık ki süper güçler tarafından bu süreç terörize edildi. Demokrasi ve özgürlük isteyen halkları bastırdılar. Bunların yerine terör örgütlerini ikame etti emperyalist güçler. Sonra da terör bahanesiyle bölgeye girdiler. Oynadıkları oyun Londra'da, Paris'te patlıyor. Emperyalist devletler Ortadoğu toprakları üzerinde tehlikeli bir oyun oynadı ama ellerinde patladı. Türkiye ise savaştan kaçan mazlumlara kapısını açıyor. Arap ülkeleri kendi kardeşlerine sınırlarını kapatırken, biz milyonlarca insanı ülkemizde ağırlıyoruz. Dünyaya ders olmalı. Türkiye bu açıdan dünyaya insanlık dersi veriyor.

,

Yorum Yaz