Menü İcon

Mustafa Ceceli: ''Alyanslarımızı çıkarmıştık''

Mustafa Ceceli: ''Alyanslarımızı çıkarmıştık''

ALYANSLARIMIZI ÇIKARMIŞTIK

Hiç kimse boşanmak için evlenmez. Sizin Sinem Hanım'la dokuz yıllık bir evliliğiniz, Arın adında oğlunuz var. Sizi bu noktaya getiren ne oldu?

- Elbette hiç kimse boşanmak için evlenmez, ayrıca boşanmayı da kimseye tavsiye etmiyorum fakat bazı durumlarda çocuğunuzun huzurlu bir ortamda büyümesi için bu adımı atmak zorunda kalıyorsunuz; bizim de yaptığımız buydu. Kamuoyunda sanki her şey bir haftada olup bitti gibi gösterildi. Oysa bu, son iki seneyi kapsayan bir birikimin sonucu. Geçen sene sonunda artık kurtarılamayacak raddeye geldiğinde Ocak'ta son süreç başladı. Zaten alyanslarımızı çok uzun zamandır takmamamız, üstüne eski eşimin sosyal medya hesaplarını kapatması, beraber hiçbir fotoğraf paylaşmamamız, davetlere birlikte katılmıyor olmamız gibi ipuçları da sevenlerimin dikkatinden kaçmamıştı. Ancak insan inanmak istemediği şeyi görmezden geliyor işte.

Boşanma sebebi olarak yaptığınız "Eşimle tarzımız uyuşmuyordu" açıklamanız da çok eleştirildi. Bunu biraz açar mısınız? Tarzdan kastınız dış görünüş değildi herhalde?

- İki kusursuz insan dahi olsanız; bu, bir ilişkiyi kusursuz sürdüreceğiniz anlamına gelmez. Kaldı ki ben kusursuz bir insan değilim. 'Görüş ayrılıklarımız artık aynı evin içinde yaşayabilme konforunu zorluyor' anlamında bir cümle kullanmıştım aslında. Konu elbette dış görüntüyle alakasızdı, tamamen yaşama bakış değerlerimizin farklılaşması manasında bir söylemdi o.

Ailelerinizin boşanmayı basından öğrendiği doğru mu?

- Hayır, fakat bu süreçte onları da üzüp yıpratmak istemedik. Her iki taraf da ailelere haber vermek için mahkemenin sonuçlanmasını bekledi.

,

Yorum Yaz