Menü İcon

Murat Güneş: ''Şarkı yaparken özgür değiliz''

Murat Güneş: ''Şarkı yaparken özgür değiliz''

AŞKI HER HEYECAN İÇİN HARCAYAMAM

Nasıl âşık olursunuz?

- Ben aşk kadar yüce bir olguyu öyle her heyecan için harcayamam. Aşk benim için vicdan ve zekâyı yan yana gördüğüm an başlar. Bu yüzden kolay âşık olmam ve aklımın kabul etmediği birisi, kalbimden içeri zor girer.

Romantik biri misiniz?

- Değilim. Romantizm ve  duygusallık birbirine karıştırdığımız kavramlar bence.  Ben duygusal bir adamım.  Basit ama biraz da abartılı bir örnek verecek olursam, romantik adam gider sevgilisi için bir demet gül alır. Duygusal adam ise o güllerin dalında daha güzel olduğunu bilir, gönlü el vermez çiçekleri  koparmaya. Sevgilisini alır  o gül bahçesine götürü…

Sektörde çalışmadığınız isim var mı veya sizin çalışmak istediğiniz?

- Çalışmak istediğim isimler var tabii. Sezen Aksuyla hala bir araya gelemedik mesela. Çok isterim ortak bir şeyler yazmayı kendisiyle. O ekolden gelen Levent Yüksel için hazırladığım şarkılar var mesela, karşılaşacağımız günü bekliyorum. Sibel Can keza sesine âşık olduğum kadın seslerin başında geliyor. Tarkan'ı ise söylemeye bile gerek yok sanırım. Memleketteki her şarkı yazarı çalışmak istiyordur zaten onunla (gülüyor).

,

Yorum Yaz