Menü İcon

PSM Genel Müdürü Murat Abbas: ''Tiyatroya öyle büyük bir ilgi var ki''

PSM Genel Müdürü Murat Abbas: ''Tiyatroya öyle büyük bir ilgi var ki''

En sonuncudan başlayalım, yeni mekânınız Stüdio’dan. Sabahlara kadar süren elektronik partileri yapacaksınız. Sizin DJ olmanızın ne kadar etkisi var Studio’nun ortaya çıkmasında?

- Studio’yu kelimenin tam anlamıyla ‘stüdyo’ olarak kullanmışlar hep. Yani albüm kayıtlarında ve bir de müzikaller geldiğinde onların provaları için. İki sene önce ben yönetime gelince, bir baktım burası fıstık gibi mekân. Biraz Babylon, biraz Salon gibi bir yer çıktı ortaya.

Studio’da neler olacak?

- Pazar, pazartesi, salı, üç gün tiyatro var. Çarşamba ‘Lokalize’ adı altında daha genç ve alternatif yerli gruplar çıkıyor. Perşembe yerli-yabancı alternatif müzik oluyor. Cuma-cumartesi parti moduna geçiyoruz. Sabah beşe kadar süren bir gece hayatı durumu oluyor. 600 kişilik bir kulübümüz oldu. Akustik, ses ve ışık sistemi çok iyi.

En son ne yaptınız?

- Geçen cumartesi ‘sold out’ (bütün biletleri satılmış) bir gece vardı mesela. Hollandalı elektronik grubu Vebal. Ama o korkunç terör saldırısı olunca geceyi iptal ettik. Grup çok anlayışla karşıladı. “Biz yeni bir tarih belirlemek istiyoruz, gelip çalmak istiyoruz” dediler. Böyle zor zamanlarda böyle cümeleler kuran insanları hiç unutmayacağız. Ocaktan itibaren bu formatta devam edecek Studio.  E kendim de 18 senelik DJ olduğum için ara sıra kendime de iltimas geçip programa kendimi de koyacağım tabii.

,

Yorum Yaz